eur:
411.94
usd:
400.13
bux:
0
2025. január 15. szerda Lóránd, Lóránt
Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója (j) beszél, mellette Rónai Egon újságíró, műsorvezető kerekasztal-beszélgetésen a MOL Nagyszínpadon, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) által szervezett MCC Feszten, Esztergomban 2024. augusztus 2-án.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Hernádi Zsolt: amíg mi nem szólalunk meg, addig nem kell aggódni

A különadók miatt elmaradhatnak beruházások, ez a GDP-ben látszani fog. Másfél éve azt látom, hogy több a lyukfoltozás, mint a stratégiai gondolkodás - mondta Hernádi Zsolt pénteken Esztergomban, az MMC Feszt kerekasztal beszélgetésén.

A Mol elnök-vezérigazgatója hozzátette, azért kritizálta a kormány hiányokat befoltozni igyekvő gazdaságpolitikáját nemrég megjelent írásában, mert annak hatásai nem csak az olajvállalatot érintik. Nem szabad lebecsülni annak kockázatát sem, hogy egy ország mennyire kiszámítható - mondta.

Az írásra nem érkezett se hivatalos, se nem hivatalos válasz, de odafigyelhettek rá, egyes területeken költségcsökkentést rendeltek el – mondta Hernádi Zsolt.

„Nem mindegy, meddig hivatkozunk haváriára. A gödörből egyszer ki kell jönni, nem mindegy, hogy az mennyi ideig tart”

– fogalmazott.

Úgy vélte, nem érthető az ukránok olajszállítást érintő korlátozása. A kőolajszállítás az adriai vezetéken is megoldható, de a horvát állami kőolajszállító pozícióit kihasználva az európai árak 4-5-szörösére emelte a tranzitdíjat és nem adott hosszútávú szerződést – mondta.

Hernádi Zsolt nem tart üzemanyaghiánytól.

„Hamarabb lesz üzemanyaghiány olyan intézkedésektől, mint az árstop. Amíg mi nem szólalunk meg, addig nem kell aggódni”

– fogalmazott.

A Molnak 700 millió dolláros kiadást jelentene az átállás az oroszról más olajra. Amikor a szakciókról döntöttek, volt arra ígéret, hogy ehhez hozzájárulnak. Mostanra írásba is adták, hogy nem fognak hozzájárulni – válaszolta az elnök vezérigazgató Rónai Egon műsorvezető kérdésére, majd hozzátette, orosz típusú kőolajat a tengeren keresztül is be lehet szerezni, csak jóval drágábban.

Az elektromos autózás jövőjéről elmondta, nem lehet végrehajtani azt a döntést, hogy 2035 után ne készüljenek autók belsőégésű motorral. Nincs elég alapanyag az akkumulátorok gyártásához, a villamos hálózat sem bírja a terhelést és az emberek sem akarnak ilyem mértékben autót cseréni – fejtette ki Hernádi Zsolt.

Az italospalackok kötelező visszaváltása körüli visszásságokról azt mondta: be fog állni a rendszer, még csak egy hónap telt el az indulás óta. Csak az automatákra eddig 50 milliárd forintot költöttek, a rendszer csak évek múlva termel majd nyereséget - tette hozzá.

Úgy vélte, a magyar felsőoktatás a régi modellben a hallgatók számának növelésében volt érdekelt, ezért a színvonal "nem felfelé ment", az egyetemek új működési modellje a felzárkóztatást szolgálja, mert versenyhelyzetet teremt és célelvárások jelentek meg.

Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: Putyint legitimálná, ha Trumppal találkozna

Tálas Péter: Putyint legitimálná, ha Trumppal találkozna

Miközben Svájc is bejelentkezett egy békecsúcs megrendezésére, előkészítés alatt áll Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozója – mondta az InfoRádióban Tálas Péter, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének egyetemi docense.

Délután jön a taxisdemonstráció Budapest utcáin – íme a részletek

Petíciót indított a Taxisok Érdekvédelmi Szervezete, amely adócsökkentést és létszámstopot szeretne a szakmában, mert úgy látják, egyre több a taxis az utakon, így egyre kevesebb munka jut a hivatásos sofőrökre. Követeléseik érdekében szerda délután – a decemberi tiltakozáshoz hasonlóan – mintegy 500 autóval ismét demonstrálni fognak a fővárosban. Az Országos Taxis Szövetség tagjai nem csatlakoznak a felvonuláshoz.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.15. szerda, 18:00
Jambrik Rudolf
nyugalmazott tűzoltó ezredes
Mire lehet számítani a tőzsdéken?

Mire lehet számítani a tőzsdéken?

Gazdasági információk tekintetében ma különösen mozgalmas nap várható, a befektetői hangulat szempontjából fontosak lehetnek az euróövezetből az ipari termelés novemberi teljesítményével kapcsolatos adatok, melyek az iparág állapotáról adnak majd friss képet. Az Egyesült Államokból pedig több fontos adat érkezik, köztük a jelzáloghitelek és az infláció decemberi adatai, valamint a New York-i BMI, ami az amerikai feldolgozóipar állapotának indikátora, ez különösen fontos lehet az inflációs kilátások és a potenciális kamatpálya szempontjából. Ami pedig a mai kilátásokat illeti, az ázsiai tőzsdék ma felemásan teljesítettek, a határidős indexek állása alapján pedig kedvező hangulatú piacnyitás jöhet ma Európában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×