eur:
411.4
usd:
393.3
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
Fotó: Infostart
Nyitókép: Fotó: Infostart

Délelőtt még dicsérték, délután már mennie kellett - meghökkentő döntés Budapesten

Miközben péntek délelőtt Karácsony Gergely még a Főkertet és a fővárosban kialakított "méhlegelőket", délutánra kiderült, hogy elküldték Zakar Andrást, a Főkert eddigi vezérigazgatóját.

A váltás hírét először Zakar András jelentette be egy Facebook- posztban - írta meg több újság is.

Később a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. is megerősítette a hírt. Azt írták, hogy "a főváros zöldfelület-fejlesztési stratégiájának kidolgozása, a szakmai, tudományos koncepciók és programok megalkotása, valamint a Főkert Divízió szakmai felügyelete -ahogyan az elmúlt években -, úgy a továbbiakban is Bardóczi Sándor főtájépítész irányításával zajlik."

Utána még ragozták a döntést, de a végén elismerték, hogy

Zakar András úr megbízatása 2024. június 28-án megszűnt.

A szakterület vezetését a továbbiakban Lipcsei Szabolcs, a Főkert zöldterület-fenntartási igazgatója, megbízott főigazgatóként látja el."

Zaka András a posztjában hosszasan sorolta, hogy mi mindent tett a főváros érdekében.

Bár egyértelműen nem mondta ki, hogy elküldték, azért posztja úgy kezdődött: "egy korszak végetért".

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×