eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A bezárt Rác fürdő és hotel épülete a Tabánban 2020. január 29-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Sehogy nem akar gazdára találni a Rác Hotel

Újfent eredménytelenül zárult a Rác Fürdő mellé újonnan felépített 67 szobás hotel hasznosítására kiírt pályázat. Jöhet egy újabb tender.

A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) tavaly szeptemberben vállalta, hogy saját forrásból felújítja a fürdőt, de a hotel rendbe tételére nincs pénzük, üzemeltetése pedig nem vág a cég profiljába – írja a Népszava.

Bősz Anett főpolgármester-helyettes a javaslat vitájakor amellett foglalt állást, hogy a hotel felújítása teljesen külön kezelhető, mert a Gellért fürdő vendégeinek összesen 10 százaléka érkezik a felette lévő hotelből. Hangsúlyozta, az elsődleges cél nem az eladás, hanem a bérlő keresés.

Ennek ellenére az első körben nettó négymilliárd forint kikiáltási áron (plusz évi 66 millió forint földhasználati díjért) kínálták a hotel épületét, azonban az évi nettó egymillió eurós bérleti díjra sem érkezett ajánlat holott 2023 elején még intenzív érdeklődést tapasztaltak a hotel hasznosítása körül.

Lyukra futott az új hasznosítási stratégián alapuló tender is, hiába engedtek jócskán a bérleti díjból – évi 300 milliót kértek – és módosítottak a korábbi feltételeket sikertelen volt a próbálkozás – teszi hozzá a lap.

Újabb tender

A BGYH remélte, hogy a hotel hasznosításából 3,4 milliárd forint elég lesz a fürdő rendbe tételére. A tervezők azonban 5,55 milliárdra becsülték az elvégzendő munka árát, a cég így olcsóbb megoldásokat keresett, 4,63 milliárdra faragta a le a költségeket. Majd a Fővárosi Közgyűlés tavaly szeptemberi Rác Fürdő rekonstrukciójáról szóló határozata után novemberben meghívásos közbeszerzési eljárást indított a 8236 négyzetméter összterületű épület kivitelezőjének kiválasztására.

A Népszava értesülése szerint azért nem hirdettek nyílt tendert, mert a Rác Fürdő rekonstrukciója kiemelt, nagy értékű és komoly referenciaértéket jelentő beruházás. A meghívásos eljárásnak pedig megvan az az előnye, hogy kétszakaszos jellege okán már az első – részvételi szakaszban átesik a jelentkező egy előminősítési folyamaton, amelyen kiszűrhetőek az alkalmatlan pályázók.

A pályázat első részvételi szakasza eredményesen lezárult. A BGYH az alkalmasnak minősített legfeljebb öt jelentkezőnek várhatóan 2024. január végén küldi meg az ajánlattételre vonatkozó felhívást. A második forduló sikeres lezárása, valamint a nyertessel történt szerződéskötést követően kezdődhet meg a felújítás. A fürdő várhatóan 2025 tavaszán nyithat meg újra.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×