Az európai mobilitási hetet záró autómentes napon teljes szélességében megnyílik az Eötvös tér és az Irányi utcai lehajtó közötti rakpartszakasz, ahol a fővárosiak és az idelátogatók csendes, nyugodt, gépjárműforgalomtól mentes környezetben élvezhetik Budapest egyik legszebb, világhírű panorámával büszkélkedő területét - írta a BKK.
Szombaton és vasárnap a bejárható rakpartszakasz az Irányi utcától a Margit hídig tart majd, ahogy azt a rendszeres hétvégi rakpartnyitásokon megszokhatták az arra járók.
A BKK azt kéri a kerékpárral, rollerrel vagy gördeszkával közlekedőktől, hogy fokozottan figyeljenek a gyalogos felnőttekre és gyermekekre.
A Jane Haining rakparton pihenőpark és ideiglenes köztér várja az arra járókat, a 2-es villamos vágányai alatt pedig nyitva áll a közösségi viadukt. A rakpartnyitást különböző szórakoztató, zenés és ismeretterjesztő programok színesítik, ezekről a Budapest 150 oldalon olvashatók a részletek - olvasható a közleményben.
A BKK felhívta a figyelmet, hogy
az érintett rakpartszakaszra a csütörtökről péntekre virradó éjszakától hétfő hajnalig nem hajthatnak be a gépjárművel közlekedők.
A déli irányú közúti forgalom az Irányi utcai lehajtón térhet le a rakpartra; a Közraktár utcától északi irányba közlekedők a Havas utcánál hagyhatják el azt.
Az Erzsébet híd (Irányi utca) és a Közraktár utca között nem szabad az útpályán gyalogolni. A megnyitott rakpartszakaszt déli irányból az alsó rakpart járdáján vagy a felső rakparton közlekedő villamosokkal lehet megközelíteni.
Az Erzsébet híd pesti hídfőjétől érkezők a Március 15. tér villamosmegállóból déli irányba sétálva érik el a megnyitott rakpartot - közölte a társaság.
Mint írták, az európai mobilitási hét pénteken zárul az autómentes nappal, és a rakpartnyitás szervesen kapcsolódik a rendezvénysorozat céljához.
E célok eléréséhez az egyik legfontosabb eszköz a fenntartható közlekedési módok támogatása, és a használati arányuk növelése. Ebben kiemelt szerep hárul a közösségi közlekedésre, amelyhez szorosan kapcsolódnak a kis helyigényű, fenntartható közlekedési formák (például a gyaloglás és a kerékpározás), valamint a megosztott mobilitási szolgáltatások (például a kerékpár és a roller) - olvasható a BKK közleményében.