eur:
396.33
usd:
370.94
bux:
70960.45
2024. június 26. szerda János, Pál
Nyitókép: Diósd Város Önkormányzata/Facebook

Díszpolgári címet kapott a magát előterjesztő regnáló polgármester

A hír megosztja a diósdiakat: van, aki gratulált az elismeréshez, mások gyalázatosnak tartják.

Díszpolgári címet adományozott a képviselő-testület Spéth Géza polgármester részére Diósdon. „A képviselő-testület nevében gratulálunk és köszönjük az elmúlt 33 évet, amit városunk szolgálatában tett” – olvasható a város közösségi oldalán.

A hatodik ciklusát töltő polgármester így önmagát avathatta díszpolgárrá, sőt díszpolgármesterré, ha volna ilyen titulus – jegyzi meg a 444.hu, hozzátéve, hogy a ritka döntést egyébként nem tiltja jogszabály.

A díszpolgári cím adományozására irányuló javaslatokat az e célra létrehozott előkészítő bizottság véleményezi. A bizottság ajánlása alapján az adományozásra a polgármester javaslatot tehet a képviselő-testületnek, ám a díszpolgári cím odaítéléséről a képviselő-testület határoz, minősített többséggel.

Spéthnek a regnáló alpolgármester, a tavaly szintén díszpolgári címmel kitüntetett Varga Dániel adta át a címet. Diósd volt alpolgármestere, a 2021-ben elhunyt Albitz Tibor szintén a város díszpolgára volt.

A helyiek véleménye mindenesetre megoszlik a díjazásról. Többen tiszta szívből gratulálnak a kitüntetéshez, de sok az olyan komment is az önkormányzati poszt alatt, amelyben inkább visszásnak tartják, hogy egy regnáló vezető kap ilyen elismerést – jegyzi meg a budapestkornyeke.hu.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.06.26. szerda, 18:00
Szalai Máté
Közel-Kelet-szakértő, az olaszországi Ca’Foscari Egyetem kutatója
Brüsszeli figyelmeztetés: Magyarország súlyos kihívásokkal küzd

Brüsszeli figyelmeztetés: Magyarország súlyos kihívásokkal küzd

Magyarország strukturális problémákkal küzd, amely jól látszott a gazdasági teljesítmény heves kilengéseiben is. Továbbra is aggodalomra ad okot a korrupcióellenes keretrendszer és a jogalkotás minősége, ami negatív hatással van az üzleti környezetre. Mindezek, kiegészítve a szelektív ágazati különadókkal és állami támogatásokkal együttesen csökkentették a versenyt. Ezeken túl a helyreállítási források elvesztésének kockázata is fenyegeti a magyar gazdaságot – többek között ezek olvashatók ki az Európai Bizottság friss konvergenciajelentéséből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×