eur:
409.31
usd:
374.53
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Az Érd-alsó vasútállomáson nyílt kormányablak ügyfélfogadás rendje az átadási ünnepség napján, 2020. október 27-én. Ez a kormányablak országosan a tizenkettedik, amely állomásépületben működik.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Egy hétre leáll a teljes államapparátus Magyarországon

December 27-től 2024. január elsejéig tart a téli igazgatási szünet – derül ki a Magyar Közlönyből.

A Magyar Közlönyben hirdette ki a kormány a 2023. évi téli igazgatási szünet elrendeléséről szóló döntését: igazgatási szünet lesz 2023. december 27. és 2024. január 1. között. Az Orbán Viktor miniszterelnök által ellenjegyzett rendelet csütörtökön hatályba is lépett – írja a Magyar Nemzet.

A döntés értelmében az év végén hat napra leáll az államapparátus, nem telnek a különböző közigazgatási eljárási határidők sem.

A kormány áprilisban nyújtotta be az Országgyűléshez az igazgatási szünetről szóló törvényjavaslatát, amelyben igazgatási szünetet biztosítanának a téli és nyári iskolai szünidő idejére az állami és az önkormányzati szerveknél foglalkoztatottak számára. A javaslatot júniusban el is fogadta a parlament, amely szerint a kormány rendeletében nyári, illetve téli igazgatási szünetet rendelhet el, és ezt a rendeletét a tárgyévet megelőző év december 15-ig ki kell hirdetni.

Az egyik zárórendelkezés szerint

2023-ra csak téli igazgatási szünet rendelhető el,

mégpedig úgy, hogy az elrendelésről szóló kormányrendeletet a törvény hatálybalépésétől számított 90 napon belül ki kell hirdetni. Miután a törvény június 2-án lépett hatályba, a téli igazgatási szünet elrendelésére a kormánynak legkésőbb szeptember 2-ig lett volna lehetősége.

Ebben az időszakban a hivatalok, kormányablakok is zárva tartanak, és a főszabály szerint ügyfélfogadás sem lesz. Tavaly több mint két hétig zárva voltak a hivatalok a téli időszakban, hogy az állam spóroljon a rezsiköltségeken. Az igazgatási szünet alatt kötelező szabadságot kivennie az érintetteknek.

Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×