A felvételi ponthatárok kihirdetése óta mintegy ezerrel nőtt a kiadó lakások száma - mondta az InfoRádiónak az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.
"Néhány héttel ezelőtt még kevesebb mint 12 ezer kiadó lakásból válogathattak a bérlők, most viszont már a szám közelíti a 13 ezret. Az elmúlt néhány napban 5-6 százalékkal nagyobb érdeklődés volt a kiadó lakások iránt. A csúcs augusztus közepén lesz, amikor kiderül, kinek jutott kollégiumi férőhely és kinek nem."
Balogh László arról is beszélt, hogy a fővárosban mely kerületekben a legdrágábbak az albérletek.
"A legdrágábbak közé az V., az I. és a II. kerület tartozik, itt átlagosan 330 ezer forintot kell fizetni egy hónapra egy kiadó lakásért. A legolcsóbb kerület a XXIII., ott 145 ezer forint az átlag."
A legdrágább egyetemi városok közé Győr, Veszprém, Debrecen tartozik.
"Itt 185, 173 és 170 ezer forint az átlagos bérleti díj. Ez azért érdekes, mert ezek a szintek csak egy hajszállal maradnak el attól, amennyiért tavaly Budapesten lehetett bérelni egy-egy kiadó lakást. Ez azt is mutatja, hogy az albérletárolló Budapest és a vidék viszonylatában záródik, ami érdekes perspektívát nyújthat a befektetőknek."
A legolcsóbb egyetemi városok közé Miskolc és Kaposvár tartozik, ahol 100-110 ezer forint az átlagos havi bérleti díj - mondta Balogh László, aki beszélt a térségbeli árakról is.
"Nem mutatkozik nagy különbség Budapest, Berlin és Prága között, 6-7-8 száz euró körül mozognak az árak" - mutatott rá.
Az óriási különbség a jövedelmi szintekben van – tette hozzá.