eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
Hadházy Ákos kordont bont a Karmelita kolostornál. Forrás: Facebook/Hadházy Ákos
Nyitókép: Forrás: Facebook/Hadházy Ákos

Kordonbontás: megbüntette a rendőrség Hadházy Ákost

Az ellenzéki képviselő Facebook-bejegyzésében kommentálta a rendőrség határozatát.

Hadházy Ákos nehezményezi, hogy azért ítélték pénzbüntetésre, mert visszaélt a gyülekezési joggal. Ezzel szemben azt hangoztatja, hogy a Színház utcában nem gyűlést tartottak, hanem dolgoztak a Momentum képviselőivel együtt.

Mint írja: "azt csináltuk – valóban, egyszerre többen –, ami jelenleg a választott országgyűlési képviselők dolga: felléptünk a jogállam visszaépítéséért, a szabad választásokért, a korrupció ellen. Sehol sincsen leírva, hogy ezt csak a parlamentben tehetjük meg. Nem mellesleg: lebontottunk egy törvénytelen kordont."

Az ellenzéki politikus azt is kifogásolja, hogy a nyomozás során nem hallgatták ki, így nem is tudta megosztani az esettel kapcsolatos véleményét a vizsgálókkal. Hadházy Ákos azt is közölte, hogy nem áll szándékában megfizetni a pénzbüntetést és, ha kell bíróság elé viszi az ügyet.

A csatolt papírokból az derül ki, hogy 50 ezer forintra büntették meg. A honatya azt írja, nem fogja befizetni a büntetést.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×