eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Diákok várakoznak a történelem írásbeli érettségi vizsga előtt a Nagykanizsai Zsigmondy Vilmos Szakképző Iskolában 2021. május 5-én. Történelemből középszinten 66 ezer, emelt szinten mintegy 8 ezer diák érettségizik.
Nyitókép: MTI/Varga György

Nem a kiszivárgott feladatsort kapták az érettségizők

Kedden este kiszivároghatott az idei történelemérettségi egy lehetséges feladata, pontosabban arról egy képernyőmentés egy Facebook-csoportban. Az Oktatási Hivatal szerdán reagált.

Kedd este felbukkant egy feladatlapról készült képernyőmentés egy olyan Facebook-csoportban, aminek nagyjából hetvenezer tagja van, és jellemzően diákok szoktak benne kibeszélni mindent az érettségivel kapcsolatban – számolt be elsőként az Eduline.

A képernyőmentésen egy olyan feladatlap volt látható, amin a középszintű történelem érettségi két hosszú, valamint két rövid esszéjének témái látszottak; a dátumozása szerint a feladatsort május tizedikére szánták az összeállítói. Többen viszont arra hívták fel a figyelmet, hogy a közzétett képen ugyanaz a sorszám szerepelt, mint ami a hétfői magyar érettségi feladatlapján is.

Az oktatási szakportál az Oktatási Hivatalhoz fordult az eset kapcsán, mely szerda reggeli közleményében az alábbiakat írta: „Tájékoztatjuk, hogy a történelem érettségi feladatlapjainak kiszivárgásáról szóló értesülés nem valós. Felhívjuk figyelmüket, hogy az érettségi feladatlapjai minősített iratok, idő előtti nyilvánosságra hozataluk büntetőjogi következményeket von maga után.”

A Telex szerint vagy az történt, hogy a kiszivárgás miatt másik feladatlapot kaptak a diákok, vagy alapból egy hamis szivárogtatásról van szó.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×