Infostart.hu
eur:
396.91
usd:
338.16
bux:
101371.24
2025. július 25. péntek Jakab, Kristóf
Járőröző rendőrautó és katonák a magyar-szerb határon, Ásotthalom térségében 2016. július 5-én. Mélységi határőrizetet vezettek be a magyar hatóságok a szerb és a horvát határ mentén: azokat a migránsokat, akiket a határtól számított nyolc kilométeres távolságon belül elfognak, visszakísérik a kerítésen található kapukig, és útbaigazítják a legközelebbi tranzitzóna felé.
Nyitókép: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

Hattyúnyakkal védekeznek a migránsok ellen a magyar határon

Meglepőt mondott a határvédelemről Rétvári Bence államtitkár. Kormánypárti kérdésre adott választ az azonnali kérdések idején a parlamentben.

Rétvári Bence, a belügyi tárca államtitkára azt mondta: a déli határszakaszon megerősítik a kerítést, úgynevezett "hattyúnyakat" helyeznek fel rá, hogy nehezebben lehessen létrát nekitámasztani. Emellett fontosnak nevezte a határvadászok kiképzését és munkába állását is.

Kiemelte: Magyarország eddig több mint 600 milliárd forintot költött a határvédelemre, ebből csak 3 milliárd megy el évente az embercsempészek börtönbeli ellátására. Brüsszel adósunk, meghiteleztük nekik az európai határ védelmi költségét, itt lenne az ideje, hogy kifizessék az adósságot - fogalmazott.

Közben Bakondi György arról beszélt az állami televízióban, hogy "fokozódik a migrációs nyomás a déli határon és már az Iszlám Állam is igyekszik kihasználni a helyzetet".

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatornán azt mondta: Zajlik a határkerítés erősítése, illetve a télre már több mint ezer határvadász áll szolgálatba. Ez pedig lehetővé teszi, hogy a honvédséget kivonják a déli határról.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Prága magyarázkodik: ezért marad ki a gázai rendezést sürgető nyilatkozatból

Csehország nem csatlakozott ahhoz a nemzetközi felhíváshoz, amely a háború azonnali lezárását sürgeti a gázai övezetben. A nyilatkozatot eredetileg huszonöt ország és az Európai Bizottság adta ki, és elítéli a civil lakosság elleni embertelen gyilkolást, valamint az izraeli oldal által akadályozott humanitárius segélyezést. Bár a dokumentumhoz azóta további országok, köztük Szlovákia is csatlakoztak, Csehország távolmaradását több bírálat is érte, legfőképpen odahaza, az ország vezetői között.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.25. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×