eur:
411.36
usd:
392.46
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Kovács Ildikó háziorvos rendelőjében az oltásról tájékoztat egy nőt, mielőtt beoltják az amerikai Johnson & Johnson leányvállalata, a Janssen egyadagos koronavírus elleni vakcinájával Hhódmezővásárhelyen 2021. május 18-án.
Nyitókép: MTI/Rosta Tibor

Bajban a háziorvosok, képtelenül megnőtt a fűtési költségük

10-15-szörös áremelkedésre számítanak tavalyhoz képest, de van, ahol több mint 17-szeresére ugrott a távhő díja. Az önkormányzatoktól várnak támogatást, de azoknak a saját intézményeik fenntartása is nagy nehézséget okoz, így a kormány segítségére szorulnak.

Az egyik fővárosi rendelőben októberben tizenhétszeresére nőtt a fűtés díja tavaly áprilishoz képest. A Háziorvosok Online Szervezeténél azt mondják: a praxisok fele kerülhet bajba, ha nem kap önkormányzati támogatást, az önkormányzatok viszont az államtól várnak segítséget a megemelkedett rezsiköltségek kifizetésére – írja az rtl.hu.

Két évvel ezelőtt a koronavírus-járvány miatti leterheltség okozta a legnagyobb problémát Bélteki Béla nyíregyházi rendelőjében. A háziorvos most amiatt aggódik, hogy hogyan fizeti ki a rezsit. Az önkormányzathoz is fordulhatna plusz rezsitámogatásért, de bizonytalan, hogy kap-e. Szerinte a háziorvosok próbálkoznak: igyekeznek jó alkupozícióba kerülni a polgármesteri hivatallal, „másrészt mindenki tőle telhetően spórol, harmadrészt próbál önerőből korszerűsíteni” – fogalmazott a portálnak.

Egy budapesti praxisnak októberben több mint 17-szeresére nő a fűtési költsége tavaly áprilishoz képest.

  • Tavaly a távhőért egy évre bruttó 285 ezer forintot fizettek.
  • Ez idén több mint 1,2 millió forinttal többe kerül.
  • Jövőre pedig 4,6 millió forintos költségnövekedésre számíthatnak a vagyonkezelő szerint.

A Háziorvosok Online Szervezete szerint a magyarországi háziorvosi rendelők fele kerülhet hasonló helyzetbe. 3000 olyan praxis van ugyanis az országban, amely saját pénzből gazdálkodik, és piaci áron kapja az energiát. Ők segítség nélkül várhatóan képtelenek lesznek kigazdálkodni a rezsit – mondja Békássy Szabolcs, a szervezet alapítója. 10-15-szörös rezsinövekedéssel számolnak.

A Magyar Önkormányzatok Szövetség elnöke, Gémesi György szerint erre nincs tartalékuk az önkormányzatoknak, már a saját tulajdonukban lévő intézeteket sem tudják fenntartani, kormányzati segítséget vár – írják.

A kormány ezzel kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy külön-külön vizsgálják meg a nagyobb önkormányzatok helyzetét, céljuk a legfontosabb közszolgáltatások működésének biztosítása.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×