eur:
413.04
usd:
402.57
bux:
82628.01
2025. január 14. kedd Bódog
Nyitókép: Pixabay

Néhány iskola mégis megmenti az őszi szünetet

A legtöbb helyen elmarad, a tanárok és a diákok mindössze négy napot pihenhetnek október végén – ebből két nap hétvége.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter szeptember végén jelentette be, hogy a megnövekedett energiaárak miatt úgy döntött a kormány, egy héttel hosszabb lesz a téli szünet – december 22. és január 8. között nem kell iskolába menni. Később az is kiderült, a téli szünetet az őszi szünet rovására hosszabbítják meg, a diákok október végén-november elején mindössze négy napig – október 29-én, 30-án, 31-én és november 1-jén – lehetnek otthon.

Gulyás Gergely azt is közölte: ha az iskolák úgy döntenek, hogy szeretnének őszi pihenőt, erre az időszakra tudják esetleg átcsoportosítani a saját hatáskörben elrendelhető tanítás nélküli munkanapokat. Igaz, ez a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint problémás lehet, ugyanis éppen idén csökkentették a „szabadon felhasználható napok” számát az általános iskolákban.

Ezért dönthetett úgy a legtöbb iskola, hogy marad a négynapos „őszi szünet” – írja az Eduline, példaként említve a csepeli Kölcsey Ferenc Általános Iskolát, a Váci Juhász Gyula Általános Iskolát, az Eötvös József Gimnáziumot és a székesfehérvári Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnáziumot is.

Más a helyzet a békásmegyeri Veres Péter Gimnázium, a veszprémi Lovassy László Gimnázium és a Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium esetében, ahol az eredetileg tervezett őszi szünetre tanítás nélküli munkanapot rendeltek el, így

a teljes szünetet megtartják, vagyis október 29-től november 6-ig lehetnek otthon a diákok.

De van olyan intzémény is, például a Zalaegerszegi Izsák Imre Általános Iskola, ahol csak a november 2-i napot adta meg az iskola vezetése szünnapnak – teszi hozzá az oktatási szakportál.

Címlapról ajánljuk
Hámori Máté az Arénában: a zene az egy olyan hatalom, ami a hangokon túl is működik

Hámori Máté az Arénában: a zene az egy olyan hatalom, ami a hangokon túl is működik

Az opera nehezen befogadható műfaj, nagyon kell hozzá a személyes jelenlét, az operaénekes kisugárzása, ezért is nehéz bárkihez eljuttatni – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Danubia Zenekar művészeti vezetője. A Liszt Ferenc-díjas karmester arról is beszélt, hogy a zenekar társadalmi programjain keresztül hátrányos helyzetű gyermekeket tanítanak zenélni, valamint siketek és nagyothallók számára is rendeznek különleges koncerteket.

Romló biztonsági helyzet: mozgósítás kezdődik Csehországban

A cseh kormány szeretné kiterjeszteni az állampolgárok honvédelemre való felkészítését. Szerintük szükséges megváltoztatni a védelemhez való általános hozzáállást, amely az egész társadalom bevonását igényli. A koncepció módosítását az európai biztonsági helyzet hosszú távú romlására reagálva hagyta jóvá Petr Fiala kabinetje.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.14. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×