eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Védőfelszerelést viselő orvosok és ápolók megfordítnak egy beteget a koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított intenzív osztályon a Szent László Kórházban 2021. április 12-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Kiderült, mikor dönthetnek az ápolóbérek emeléséről

A héten egyeztetett egymással a Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ) és Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár a szakdolgozói bérekről.

A hét elején egyeztettek az egészségügyi szakdolgozók képviselői az egészségügyért felelős államtitkárral az ápolói bérekről – közölte a Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ). Mint írják. a terv szerint október közepén kerülhet a kormány elé az egészségügy fejlesztésének területe, beleértve a szakdolgozói bérek koncepcióját és a szakszervezetek béremelési javaslatát.

Takács Péter államtitkárhoz azért mentek, hogy tájékozódjanak és elősegítsék, hogy minél hamarabb kedvező döntés születhessen az ösztönzőbb, arányosabb bérekről, valamint a nehezebb és több munka, a szakmai tapasztalat és tudás elismeréséről. A jelenlegi bérek rendkívül alacsonyak, és van számos terület, mint az intenzív terápia, a traumatológia pszichiátria, a krónikus osztályok szakdolgozói terhelése, ami még a többihez képest is kiemelt bérezést érdemel.

A FESZ szerint Takács Péter is úgy gondolja, csökkenteni kell az orvosok és szakdolgozók közti bérfeszültséget, egyes területek kiemelést érdemelnek. A javaslatok között sok olyan szerepel, mint a bérarányok helyreállítása, pótlékok emelése, egyes területek kiemelése, a tudás a tapasztalat magasabb szintű elismerése, a szakképzés megreformálása.

Ha a kormány októberben elfogadja a javaslatokat, akkor kerülhet sor a részletszabályok meghatározására.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×