eur:
411.05
usd:
394.84
bux:
79292.96
2024. november 22. péntek Cecília
Márki-Zay Péter, az ellenzéki összefogás miniszterelnök-jelöltje beszédet mond a Nemzetközi Befektetési Bank székháza előtt, a szervezők szerint az orosz kémbank és Putyin ellen szervezett demonstráción 2022. március 1-jén.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Ellenzéki beismerés? Nem küld Magyarország fegyvereket Ukrajnába

Az érintett gép Pápán állomásozik, és 12 ország közösen birtokolja, de Ukrajnába közvetlenül nem repül.

Márki-Zay Péter ellenzéki miniszterelnök-jelölt a közelmúltban többször állította, hogy a kormány vádjaival szemben nem az ellenzék küldene kormányra kerülve fegyvereket és katonákat Ukrajnába, hanem a kormány tesz ilyet jelenleg is, aktívan. Erről a politikus szerdán is beszélt a köztévének adott interjújában ("éppen Orbán Viktor küld fegyvereket Ukrajnába, most is van fegyverszállítás Magyarországon keresztül, magyar gépek részt vesznek ebben"), ezért a Telex utánajárt, tényleg igaz-e ez a valóságban, miközben a kormány azt állítja, nem vesz részt semmilyen közvetlen fegyverszállításban a háború sújtotta országba.

Az Egységben Magyarországért a Telex megkeresésére azt válaszolta, "Márki-Zay Péter azokra a magyar lajstromban lévő, pápai bázison állomásozó NATO gépekre gondolt, amik részt vesznek a fegyverszállításban". Vagyis

arra a C-17-es Boeingre célzott, ami magyar felségjelzésű és Pápán állomásozik, és február 27-én gránátokkal és rakétákkal megrakva indult el Hollandiából egy meg nem nevezett kelet-európai országba, hogy a fegyvereket onnan Ukrajnába szállítsák.

A gépet 12 ország közösen birtokolja, felségjelzése pedig azért magyar, mert Magyarországon vették nyilvántartásba, repülési órákat bármely ország vásárolhat, így az összeállításban olvasható feltételezésben az fordulhat elő, hogy a 12 országból bármelyik szállíthat fegyvert és katonai erőt, de közvetlenül Ukrajnába aligha, erre pedig nincs is bizonyíték.

Márki-Zay Péter szombat este aztán ismét arra utalt a Facebookon, hogy Magyarország fegyvert szállít Ukrajnába.

Címlapról ajánljuk
Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.

Aki fittyet hány a hóhányásra, csúnyán megjárhatja

A hirtelen jött hideg és hóesés nem csak az autósokat, a tömegközlekedőket, de a gyalogosokat is próbára teszi. Az ingatlantulajdonosoknak pedig fokozott figyelmet kell fordítaniuk a környezetükre, hiszen a havas vagy jeges járdák csúszásmentesítése az ő feladatuk, jogi felelősség terhelhetik őket, ha valaki elesik és megsérül.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×