eur:
408.78
usd:
375.07
bux:
74386.52
2024. november 5. kedd Imre
Márki-Zay Péter, az ellenzéki összefogás miniszterelnök-jelöltje beszédet mond a Nemzetközi Befektetési Bank székháza előtt, a szervezők szerint az orosz kémbank és Putyin ellen szervezett demonstráción 2022. március 1-jén.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Ellenzéki beismerés? Nem küld Magyarország fegyvereket Ukrajnába

Az érintett gép Pápán állomásozik, és 12 ország közösen birtokolja, de Ukrajnába közvetlenül nem repül.

Márki-Zay Péter ellenzéki miniszterelnök-jelölt a közelmúltban többször állította, hogy a kormány vádjaival szemben nem az ellenzék küldene kormányra kerülve fegyvereket és katonákat Ukrajnába, hanem a kormány tesz ilyet jelenleg is, aktívan. Erről a politikus szerdán is beszélt a köztévének adott interjújában ("éppen Orbán Viktor küld fegyvereket Ukrajnába, most is van fegyverszállítás Magyarországon keresztül, magyar gépek részt vesznek ebben"), ezért a Telex utánajárt, tényleg igaz-e ez a valóságban, miközben a kormány azt állítja, nem vesz részt semmilyen közvetlen fegyverszállításban a háború sújtotta országba.

Az Egységben Magyarországért a Telex megkeresésére azt válaszolta, "Márki-Zay Péter azokra a magyar lajstromban lévő, pápai bázison állomásozó NATO gépekre gondolt, amik részt vesznek a fegyverszállításban". Vagyis

arra a C-17-es Boeingre célzott, ami magyar felségjelzésű és Pápán állomásozik, és február 27-én gránátokkal és rakétákkal megrakva indult el Hollandiából egy meg nem nevezett kelet-európai országba, hogy a fegyvereket onnan Ukrajnába szállítsák.

A gépet 12 ország közösen birtokolja, felségjelzése pedig azért magyar, mert Magyarországon vették nyilvántartásba, repülési órákat bármely ország vásárolhat, így az összeállításban olvasható feltételezésben az fordulhat elő, hogy a 12 országból bármelyik szállíthat fegyvert és katonai erőt, de közvetlenül Ukrajnába aligha, erre pedig nincs is bizonyíték.

Márki-Zay Péter szombat este aztán ismét arra utalt a Facebookon, hogy Magyarország fegyvert szállít Ukrajnába.

Címlapról ajánljuk
Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

A Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Fidesz-KDNP 37, míg a Tisza Párt 36 százalékon áll a biztos pártválasztók között. A mostani felmérés alapján még a Mi Hazánk és a DK jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat. A Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádióban elmondta: ha Orbán Viktor–Magyar Péter kérdéssé szűkül le a választás bő másfél év múlva, a többi párt nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.

Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Az amerikai elnökválasztás végeredménye már az e heti budapesti EU-csúcson is éreztetheti a hatását, és meghatározza a magyar soros elnökség sikerét is – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Böcskei Balázs politológus, az Idea Intézet stratégiai igazgatója és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója volt a vendége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×