eur:
411.97
usd:
393.93
bux:
79820.53
2024. november 25. hétfő Katalin
Budapest, 2017. április 2. A Széchenyi István tér részlete Budapest V. kerületében, a Lánchíd pesti oldalán. Előtérben a Széchenyi-emlékmű, mely Engel József szobrász és Weber Antal építész 1880-ban készült alkotása. Háttérben, a Magyar Tudományos Akadémia épülete. MTVA/Bizományosi: Faludi Imre
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Faludi Imre

Vitézy Dávid: nem a BKF „töketlenkedik”

A szerdai Fővárosi Közgyűlésen téma volt a Széchenyi István tér fejlesztése is.

Ahogyan arról beszámoltunk, a Fővárosi Közgyűlés a szerdai napon a többi között döntött arról, hogy a Lánchídhoz és a budai váralagúthoz kapcsolódó közterületek – Clark Ádám tér, Széchenyi tér, Eötvös tér – rekonstrukciójának tervezési feladataira 300,7 millió forintot biztosít úgy, hogy részben a Városháza iroda felújításából csoportosítottak át erre a feladatra. A tervek várhatóan 2023. január végéig elkészülnek majd.

A fentiekkel kapcsolatosan Vitézy Dávid közösségi oldalán azt írja: a Széchenyi István tér megújításának részletes tervezése máig nem történt meg, bár már a Lánchíd felújítása kapcsán és a rakparti tervpályázat kapcsán is napirenden volt az ügy. A beruházást annak felgyorsítása érdekében a kormány 2021 májusában átvállalta a fővárostól, azonban az elmúlt 11 hónapban a tervezés a főváros hibájából nem tudott megindulni – teszi hozzá.

„A főváros vezetése, Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes ennek ellenére minden alapot nélkülözően ma (szerdán – szerk. megj.) a BFK-t hibáztatta a késedelem miatt a közgyűlési pulpitusról leszólva, méltatlan stílusban, a BFK »töketlenkedésére« hivatkozva. Bár lenne rá ok, nem szoktam a fővárost vagy vezetőit hasonló jelzőkkel illetni” – fogalmaz a Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatója.

Vitézy Dávid hozzáteszi: jól mutatja azt, hogy nem „töketlenkednek”, hogy a másik ugyanekkor átvállalt Közraktár utca–Salkaházi Sára rakpart szakaszon az új közbeszerzési eljárást a BFK kiírta, folyamatban van, a finanszírozására támogatási szerződéssel rendelkeznek és a tervezés idén tavasszal megkezdődik. Szerinte ebből is látszik, hogy a szándék és képesség náluk megvan és megvolt, és hogy a BFK mindent megtett azért, hogy a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa (FKT) döntése szerint a kormány által átvett feladatot a Széchenyi István tér esetében is elvégezze. „nem rajtunk múlt, hogy ebben az elmúlt 11 hónapban nem tudtunk sikerrel járni.”

„Örülünk, hogy a Széchenyi István tér tervezése most fővárosi forrásokból megindulhat, ahogy a korábban szintén viták tárgyát képező trolik beszerzésére és a CAF-villamosok újabb vonalakon való közlekedtetése kapcsán is hirtelen meglett az eddig hiányzó fővárosi forrás” – fűzi hozzá a BKF vezérigazgatója, aki szerint egyenesebb lett volna a városvezetésnek azt mondania, hogy annyival jobban teljesülnek a vártnál az iparűzési adóbevételek, hogy saját forrásból is meg tudják csinálni, nincs szükség már a kormány támogatására és a BFK segítségére – fogalmazott a bejegyzésében Vitézy Dávid, arra is részletesen kitérve, hogy mi is történt az elmúlt 11 hónapban.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×