eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfó sajtótájékoztatón a Miniszterelnöki Kabinetiroda sajtótermében 2021. szeptember 15-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

A tranzitzónák visszaállításának lehetővé tételét kéri a kormány Brüsszeltől

A Kormányinfón beszélt a szerdán kezdődő EU-csúcs kapcsán a magyar javaslatról Gulyás Gergely. Arról is szó volt, hogy Magyarország a V4-ekkel együtt vétóra készül energiaár-ügyben.

Szerda délután kétnapos uniós csúcstalálkozó kezdődik Brüsszelben az állam- és a kormányfők részvételével, a tanácskozáson Magyarországnak is lesznek javaslatai.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón azt mondta, az energiaárak kérdése lesz a legfontosabb téma, mert egyfajta "rezsikrízis" van mindenhol Európában a "hihetetlen magas, égbe szökött" energiaköltségek miatt. Arról beszélt, hogy a magyar álláspont szerint a világpiaci árak emelkedése mellett főként az Európai Bizottság átgondolatlan energiapolitikája vezetett ide. A legnagyobb veszély az, hogy a bizottság ráterhelné az áremeléseket a fogyasztókra, megadóztatva a lakásokat és az autókat.

Kijelentette: a visegrádi országok

vétózni fognak ebben az ügyben,

el fogják utasítani az erről szóló brüsszeli javaslatot. A magyar kormány a "leghatározottabban elkötelezett" a rezsicsökkentés eredményeinek megvédése mellett - szögezte le.

Magyar szempontból további kiemelt téma lesz az EU-csúcson a migráció, amellyel kapcsolatban Gulyás Gergely bejelentette: a tranzitzónák visszaállításának lehetővé tételét kéri Magyarország Brüsszeltől. Szeretnék elérni:

úgy módosítsák az uniós jogszabályokat, hogy a tranzitzónákat vissza lehessen állítani. Nincs ennél hatékonyabb módja a védekezésnek

- fogalmazott.

A miniszter által ismertetett javaslat szerint mindenhol az Európai Unió határain kívül kellene dönteni a menekültstátuszról, mert nehéz kitoloncolni azt, aki egyszer uniós területre lépett.

Hozzátette, a javaslatok azért is indokoltak, mert a migrációs nyomás rendkívüli mértékben megnőtt.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×