eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Dinnyés, 2016. február 6. Naplemente a Velencei-tónál Dinnyés térségében, a Velencei-tavi Madárrezervátum felett.  MTVA/Bizományosi: Faludi Imre
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Faludi Imre

Kovács Zoltán is megszólalt a Velencei-tó problémáját illetően

Nagy szükség lenne a tó vizének pótlására, az ezzel kapcsolatos tervet a kormány azonban jelenleg nem tudja támogatni.

Mint arról korábban az Infostart is beszámolt, a normális szinthez képest 80 centiméter hiányzik idén a Velencei-tó vízszintjéből, ez azonban nem egyedi, 1993-ban és 2005-ben is hasonló volt a helyzet. Tessely Zoltán, a Velencei-tó fejlesztéséért felelős kormánybiztos a Fehérvár TV korábbi riportjában kiemelte, a tó vízgyűjtője nagyon kis terület, ezért nagyon érzékeny a csapadékviszonyokra. Az elmúlt években pedig „félsivatagi” csapadékmennyiség volt a vízgyűjtő területen. Részben ennek volt eredménye az idén nyár elején tapasztalt tömeges halpusztulás a tavon.

A víz pótlására készítettek egy előterjesztést a kormánynak, mindenki abban bízott, hogy ezt akár rövidesen elfogadhatják, és megindulhat a tó feltöltése. Ezt a gazdaság újraindításáért felelős operatív törzs támogatta, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a kormány elé terjesztette, viszont olyan sokba kerül, hogy az ország jelenlegi helyzetében a kormány ezt nem szándékozik biztosítani
– tette hozzá Tessely Zoltán. A miniszteri biztos szerint

a terv megvalósításához 40 milliárd forintra lenne szükség, a kormány azonban a forrásokat elsődlegesen a gazdaság újraindítására szeretné fordítani, ezért halasztják a beruházást,

de az előterjesztést nem utasították el. Így jelenleg nem megoldott a vízpótlás.

Az ügy kapcsán az RTL híradója is kereste Tessely Zoltánt, aki a következőket mondta a beruházást illetően: „Azoknak a szempontoknak valóban nem felel meg, hogy a 2021-es GDP-növekedésre egyértelmű és közvetlen hatással legyen. Én abban reménykedem, hogy módunk lesz akár részekre bontva ezt újra kormány elé vinni, de nem ennek a forrásnak a terhére.”

Kovács Zoltán, a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár ugyancsak nyilatkozott a helyzet kapcsán. Elmondta, Magyarország kormánya kiemelten foglalkozik azzal, hogy milyen körülmények, milyen viszonyok vannak a Velencei-tó környékén.

„De szó sincs arról, hogy ezt most egy hirtelen felindulásból egyszerre meg lehetne oldani.”

Hozzátette: a vízügyi szakemberek továbbra is dolgoznak az ügyön.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×