eur:
411.2
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Italokat visz ki egy felszolgáló egy kávézó teraszára Nyíregyháza belvárosában 2021. április 24-én. A védőoltásban már több mint 3,5 millióan részesültek, így április 24-től hatályba lépnek az új rendelkezések. A vendéglátóhelyek teraszai és kerthelyiségei reggel öt óra és este fél tíz között lehetnek nyitva, a vendégeknek ott nem kell maszkot viselniük, a belső terekben viszont igen. Az üzemeltető és alkalmazottai az üzlet teljes területén kötelesek maszkot hordani.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Zsidai Zoltán Roy a terasznyitásról: egyik szemem sír, a másik nevet

Az InfoRádiónak nyilatkozó étterem-tulajdonos szerint a budai Várban fegyelmezetten viselkedtek az emberek a hétvégi terasznyitás után, és a belvárosban sem az éttermek teraszain, hanem az utcákon volt tömeg. Zsidai Zoltán Roy szerint lesz elég dolgozó a szabályok betartatására, de ehhez a vendégek együttműködésére is szükség van.

Zsidai Zoltán Roy szerint sokkal jobban alakult az első szabad hétvége a korábbi várakozásaikhoz képest, ami miatt egyik szeme sír, a másik pedig nevet.

Csodálatos dolognak nevezete, hogy ilyen nagy volt a vágy az emberekben a közösségi élet iránt, hogy beüljenek, legyen szó egy étteremről vagy kávézóról, és jól érezzék magukat. Meglátása szerint – életkor és a helyszínválasztás szerint – a vendégeket kettősség jellemezte. A budai Várban – mint fogalmazott –, annak ellenére, hogy annyi magyar volt tapasztalható, mint még sosem, „fantasztikusan” fegyelmezetten zajlott az élet. De tapasztalatai szerint a belvárosban sem az éttermek kerthelyiségeiben volt a tumultus, hanem az örömünnepet idéző utcai forgatagban, ahol az emberek, megfeledkezve magukról, sok esetben maszk nélkül, a biztonsági távolságokat mellőzve élvezték az első szabad tavaszi estét szombaton.

Az étterem-tulajdonos emlékeztetett: vannak bizonyos szabályok, például a személyzetnek végig maszkban kell lennie, ahogyan a vendégeknek is viselünk kell, amennyiben igénybe veszik a belső tereket, akár egy rendelés átvételéhez, akár a mellékhelyiség igénybevételéhez, amivel – a tapasztalatok szerint – nem is volt semmilyen gond. Vagyis Zsidai Zoltán Roy szerint – a szakembereket és virológusokat hallgatva – elsősorban a már említett utcai jelenetekből lehet probléma a későbbiekben, de „intenzíven imádkozik”, hogy nehogy így legyen.

A szakember végezetül arra is kitért, természetesen lesz kapacitás az oltási igazolások esetleges ellenőrzésére is, amennyiben az új szabályok ezt megkövetelnék. Mindez azonban nagyban a vendégek együttműködési készségén is múlik, de ezt szerinte mindenki érti, és nem is lesz vele gond.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Péntek hajnalban megérkezett a nagy havazás. Számos helyen akadtak el, csúsztak árokba járművek, kidőlt fák akadályozzák a közlekedést több úton.

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×