eur:
411.41
usd:
393.62
bux:
79598.73
2024. november 25. hétfő Katalin
Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium újonnan kinevezett államtitkára a kinevezési okmány átadásán a Sándor-palotában 2020. január 13-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Tucatnyi munkásszálló létesülhet

Mindez 1645 új férőhelyet jelent.

Nyolc munkásszálló épülhet meg és négy, korábban másra használt épületet újíthatnak fel a "Munkásszállások kialakítása" program ötödik kiírásának keretében - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

Bodó Sándor tudatta, a csaknem 4,7 milliárd forint összegű kormányzati támogatás segítségével 1645 új férőhely növelheti tovább a munkavállalók országon belüli mobilitását.

A kiírásra helyi önkormányzatok, önkormányzati társulások és gazdasági társaságok nyújthattak be támogatási igényt legalább 80, de legfeljebb 200 férőhelyes munkásszállás építéséhez vagy felújításához. A pályázat újdonsága, hogy a komfortosabb szálláshelyek létesítése érdekében módosultak a minimális felszereltséggel és szolgáltatásokkal kapcsolatos elvárások.

A kormány a program első négy, már lezárult körében 35 munkásszállás kialakításához nyújtott támogatást, ezzel 4540 férőhely létrehozását tette lehetővé országszerte 11,5 milliárd forint összegben.

  • Hajdúböszörményben,
  • Kecskeméten,
  • Marcaliban,
  • Mórahalmon,
  • Nyírbátorban,
  • Orosházán,
  • Szentgotthárdon,
  • Újszentivánon,
  • Veszprémben és
  • Zalaegerszegen

már át is adták az elkészült létesítményeket.

Az ötödik kiírás keretében Borsod-Abaúj-Zemplén (Tiszaújváros), Hajdú-Bihar (Balmazújváros, Hajdúnánás, Hajdúböszörmény), Komárom-Esztergom (Bajót), Szabolcs-Szatmár-Bereg (Nyíregyháza, Nyírmihálydi) és Tolna (Tamási) megyében jöhetnek létre munkásszállások. Esztergomban két épületet újíthatnak fel a dolgozók elszállásolása céljából, Tatabányán pedig két új létesítmény épül. A program 2017 óta így már 43 helyszínen támogatja összesen több mint 6000 férőhely kialakítását, ezzel is megkönnyítve a helyi foglalkoztatás bővítését - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×