eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Védőfelszerelést viselő ápolók egy lélegeztetőgépet ellenőriznek a koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított egyik osztályon az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben 2020. március 24-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Müller Cecília: indul a regisztráció lekérdezésére szolgáló lehetőség

Aki regisztrált, pár napon belül megjelenik a rendszerben a jelentkezése, aki viszont nem találja magát egy-két hét után sem, az a tisztifőorvos szerint rosszul vitte be adatait.

A csütörtöki Kormányinfón bejelentették az április derekán esedékes iskolanyitást, ám addig még el kell érni a 2,5 millió beoltott embert, ráadásul még a harmadik járványcsúcson sem vagyunk túl, rekordot döntött az egy nap alatti koronavírusos elhalálozások száma, és csúcsához közelít az aktív fertőzöttek száma is - napi járványadatok itt.

A délelőtti közléseket követően tehát az operatív törzsnek is volt miről beszélnie.

Kiss Róbert, az ügyeleti központ vezetőhelyettes elmondta:

  • 632 maszktalan emberrel találkoztak a rendőrök szerdán
  • vendéglátóhelyeken nem kellett intézkedni, ideiglenes bezárásra nem került sor, de mást bolttípus esetében sem
  • több mint 300 embert nem érdekelt a kijárási korlátozás
  • 8378 hatósági házi karantént rendeltek el, mobilon 4800 ember ellenőrizhető.

Müller Cecília szerint "heroikus küzdelem" zajlik a járvány hulláma ellen, amely intenzív felszálló ágban van még mindig.

Az aggasztó számokért a brit mutánst tette felelőssé, szinte 100 százalékban ez fertőzi meg az embereket.

Kijelentette, sokszor következik be apró módosulás a brit variánsban, de a klinikai megjelenésében ez már nem okoz különösebb gondot, mint ahogy az afrikai és a brazil mutáns igen.

"Egy légtérben 15 percen túl 1 ember 4 másikat fertőz meg a brit mutáns jelenlétében, maszk nélkül" - nyomatékosította Müller Cecília.

Továbbra is kéri, hogy "ne adjuk tovább a vírust családtagjainknak, közösségeinknek", mert sokan kerülnek kórházba, lélegeztetőgépre.

Jelezte,

az egészségügyi dolgozók szinte mindegyike be van már oltva,

de most rendkívül nagy teher hárul rájuk, őket segíti, ha mások nem fertőződnek meg.

"A fegyelmezettségünk legalább olyan fontos, mint korábban, ha nem fontosabb" - mondta még.

Mint az a Kormányinfón is elhangzott, Müller Cecília levelet írt az időseknek, hogy ne maradjanak le az oltásról, közülük még sok százezren nem regisztráltak. Ugyanezt kérte most a pedagógusoktól is. (A 65 éven felülieknek egyébként a 69 százaléka van beoltva.)

Elmondta azt is, hogy a brazil mutánst továbbra sem mutatták ki Magyarországon, de

hét laboratóriumot kijelöltek arra, hogy mutánsokat keressenek.

A laboratóriumok felkészülése folyamatban van.

Bejelentést tett arról is, hogy

internetes felület indul arra, hogy a még nem oltott regisztráltak tudakolhassák regisztrációs állapotukat.

Aki csak pár napja regisztrált, de még nincs a rendszerben, nem kell aggódnia, aki viszont több hete nincs benne, az az adatvedelem@neak.gov.hu címre írhat, valószínűleg rosszul adta meg adatait - jegyezte meg Müller Cecília.

Az elérhetőség a koronavírus-tájékoztató portálon lesz látható.

Azt is kérte, a gyerekeknek minél több szabad téri programokat szervezzenek.

Kérdésekre és azok megválaszolására ezúttal nem került sor.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×