eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Nyitókép: police.hu

Nyomoznak a mohácsi polgármester ellen álhírek terjesztésének gyanúja miatt

Közveszéllyel való fenyegetés - ez a jogi szakzsargonban használt kifejezés az álhírek terjesztésére - miatt elrendelték a nyomozást Csorbai Ferenc, Mohács jelenlegi, MSZP-s polgármesterével szemben, erősítette meg a Pécsi Újságnak a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság.

Egy budapesti magánszemély tett feljelentést csütörtökön, miután Mohács polgármestere, Csorbai Ferenc közleményt adott ki, amely szerint a Duna-parti városban is regisztráltak egy koronavírusos megbetegedést - idézi fel az eseményeket a portál. A település vezetője kijelentette: Mohács úgynevezett "coronaria gócponttá" vált. Müller Cecília országos tisztifőorvos azonban vasárnapi sajtótájékoztatóján cáfolta az állítást.

Csorbai Ferenc közleményében úgy fogalmazott, hogy "egy mohácsi személynél beigazolódott a koronavírus-fertőzés gyanúja, egy másik embert pedig a fertőzés gyanújával szállítottak kórházba. Az igazolt fertőzéssel kezelt beteg több, mint száz emberrel találkozott az elmúlt két hét során, ezért a városban akár helyi karantént is elrendelhetnek. Ilyen méretű kontaktálódás esetén a járványügyi tapasztalatok alapján hirtelen nagyszámú megbetegedés várható, akár helyi karantén elrendelésére is sor kerülhet" - idézi a Pécsi Újság a polgármestert.

Az országos tisztifőorvos azonban közölte, nem felel meg a valóságnak az a közlés, hogy Mohácson gócpont alakult ki, hiszen a koronavírusos betegek száma - gyakorlatilag az ország egész területén - egyenletesen oszlik el. Müller Cecília hozzátette: amennyiben gócpont keletkezne, arról elsőként a hatóság értesül majd.

A Mohácsi Rendőrkapitányság a feljelentés alapján nyomozást rendelt el közveszéllyel fenyegetés miatt, de kérte kizárását, az eljáró szerv kijelölése folyamatban van. A hatályos Btk. szerint a közveszéllyel fenyegetés akár három évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 7. 10:51
×
×
×
×