Budapesti főpolgármester-jelölt az lehet, aki legalább 5000 érvényes választói ajánlást összegyűjt. A többi jelölt esetében a jegyző, illetve a nemzetiségi választáson indulóknál a Nemzeti Választási Bizottság állapította meg az elvárt mennyiséget a választói névjegyzékben augusztus 8-án szereplők száma alapján.
Az ajánlások érvényeségét a helyi választási irodák ellenőrzik a jelölt bejelentésétől számított három napon belül.
"A településeken a polgármester- és a képviselő-jelölteket a helyi választási iroda, a megyéknél a megyei listát a megyei területi választási irodák, a fővárosban pedig a főpolgármester-jelöltet a Fővárosi Választási Iroda ellenőrzi. Meg kell nézni az adatokat, hogy megfelelőek-e a névjegyzékben: hogy jól tartalmazza-e a nevet, a lakcímet, a személyi számot, ezeket ellenőrizni kell, illetve hogy megfelel-e az aláírás a feltüntetett név mellett, kisjózsef helyett nem nagyistvánt írtak-e alá. A kettőzések kiszűrése is fontos" - mondta korábban az InfoRádió Aréna című műsorában Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda elnöke.
A helyesírási hibáktól el lehet tekinteni, az idősb, ifjabb, dr., helytelen feltüntetése sem számít hibának, illetve a második utónév oda nem írása sem olyan, ami miatt nem fogadható el az ajánlás, és még az is elfogadható, ha valaki Budapest helyett Bp.-t ír vagy utca helyett utat
- tette hozzá.
Az egyéni jelölteknek szeptember 9-én 16 óráig kell leadni az ajánlásaikat, a megyei listák bejelentésére pedig szeptember 10-én délután 4-ig van lehetőség.
A jelölőszervezeteknek az összes ívet vissza kell vinniük, különben ívenként 1000 forintos bírság sújtja őket.
Az ajánlóíveket a választási irodák a szavazást követő 90. nap utáni munkanapokon - jövő év januárjában - megsemmisítik.