eur:
408.55
usd:
375.28
bux:
74036.8
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay.com

Kérdéseket vet fel a családi vállalkozások generációváltása

A rendszerváltás után alapított családi vállalkozások vezetői napjainkban már a visszavonulásukat fontolgatják, miközben a statisztikák szerint a második generációt háromból mindössze egy családi vállalkozás éri meg.

A Családi Vállalkozások Országos Egyesülete a kormány segítségét kéri, hogy segítsék a családi vállalkozások túlélését, ha annak tulajdonosa és ügyvezetője tartósan cselekvőképtelenné válik vagy elhalálozik – tájékoztatott Rudas László, a szervezet elnöke, hozzátéve: ez ma jogilag nincs biztosítva.

Szeperi Balázs gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkárral egyeztettek a kérdésről, de szakértők véleményét is kikérték. Rudas László hangsúlyozta: történtek már intézkedések, ilyen a Magyar Fejlesztési Bank Generációváltási Tőkeprogramja, amivel kapcsolatban az egyesület azonban szeretne módosító észrevételekkel élni.

Jelenleg az úgynevezett jogi hídról készítenek elő tárgyalásokat, ugyanis

mind a társadalomnak, mind a családnak alapvető érdeke, hogy a cég ne váljon működésképtelenné a vezető akadályoztatása vagy halála esetén

– vélekedett az elnök. „Ha az aláíró, a tulajdonos kiesik a munkából, akkor valamilyen jogi intézkedéssel kell ezt az űrt minél hamarabb betölteni” – fogalmazott, kiemelve: egy hagyatéki eljárás átfutási ideje több hónapos, de inkább fél-egy év is lehet.

A jelenség társadalmi hatásaira és kockázataira is felhívta a figyelmet: egy átlagos családi cég ugyanis tucatnyi embernek biztosít munkát, a helyi önkormányzatnak és az államnak adót fizet. Működéskételenség esetén ezek a munkahelyek megszűnnek, az állami és önkormányzati adóbevételek pedig kiesnek – hangsúlyozta Rudas László.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×