eur:
406.65
usd:
377.69
bux:
76514.2
2024. november 8. péntek Zsombor
Mentőalakulatok tagjai a buszbaleset helyszínén a Portugáliához tartozó Madeira szigetén, Canicóban 2019. április 17-én. A buszbalesetben huszonkilencen életüket vesztették, mindannyian német állampolgárok.
Nyitókép: MTI/AP/Rui Silva

Ha egyszer Magyarország Srí Lanka sorsára jutna...

Öt tömeges baleseti egysége van az Országos Mentőszolgálatnak különleges esetekre, ám ennél komolyabb erők is rendelkezésre állnak - amint az látható volt a vörösiszap-katasztrófa vagy a nagy árvizek idején.

Tömegszerencsétlenség vagy természeti katasztrófa, esetleg a Srí Lanka-ihoz hasonló terrorcselekmény esetén Magyarország felkészült annak gyors és szakszerű egészségügyi ellátására - közölte a Magyar Nemzettel az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál. Hozzátette, a tömeges balesetek ellátása külön tantárgy az ápolók, mentők, orvosok képzésében, és gyakran tárgya továbbképzéseknek is.

Mint a szóvivő elmondta, több katasztrófaterve is van az OMSZ-nek, ezeket folyamatosan naprakészen tartják, és részük az is, hogy a mentőellátás a vészhelyzetben is folyamatos maradhasson.

A csaknem nyolcszáz, szolgálatban levő mentőegység mellett tartalék gépjárműállománnyal is rendelkeznek, így

a sérültek számának függvényében azonnal át tudják csoportosítani a mentőegységeket az ország egész területén bárhová.

Ezt az is garantálja, hogy a mentőegységeket egy központból irányítják országosan.

Az OMSZ-nek van öt tömeges baleseti egysége is.

A rendkívüli helyzetek például:

  • egészségügyi válsághelyzet
  • tömeges migrációból eredő különleges egészségügyi ellátás
  • szükségállapot
  • terrorveszély
  • váratlan támadás

Ezek ellátásának megszervezését és végrehajtását a rendészeti és egyéb feladatokat ellátó társszervekkel közösen végzi a mentőszolgálat, ahogy ez történt az árvizek vagy a vörösiszap-katasztrófa esetén is.

Címlapról ajánljuk
Kemény tiltakozásokra is szükség lehet a szlovák nyelvtörvénnyel szemben, véli a Magyar Szövetség elnöke

Kemény tiltakozásokra is szükség lehet a szlovák nyelvtörvénnyel szemben, véli a Magyar Szövetség elnöke

A Magyar Szövetség közleményben reagált a szlovák kulturális tárca nyelvtörvényt szigorító módosítására, mert a felvidéki párt szerint semmi szükség a nyelvtörvény szigorítására, a szankciók kiterjesztésének és emelésének gondolata nemcsak indokolatlan, hanem elfogadhatatlan. Gubík László pártelnök tragikomikusnak nevezte a törvénytervezetet; úgy véli, a szlovák nyelv domináns szerepe eleve alkotmányos garanciákkal bír.

Európai Tanács-elnök Budapesten: sikerült egyetértésre jutnunk abban, mit akarunk együtt tenni a versenyképességért

Az EU-csúcstalálkozóra érkező Charles Michel újságírók előtt hangsúlyozta: az unió versenyképességének erősítését célzó Draghi-jelentés kiváló alapot jelent a témában, az abban foglalt ajánlások világosak és egyértelműek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×