Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Pexels
Nyitókép: Pexels

Ráuntak az adminisztráció tempójára a gyógyszergyártók

A kormányhoz fordult hárompontos javaslatcsomagjával az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete. Szeretnék elérni, hogy több forrást biztosítsanak a gyógyszerek finanszírozására, hatékonyabbá tennék a befogadási rendszert és enyhítenének a gyógyszeripar terhein.

Magyarország a V4-es országok közötti összevetésben az átlagtól elmarad, ami a gyógyszerekkel kapcsolatos közkiadásokat illeti - mondta ez az InfoRádióban Holchacker Péter, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója. Többek között emiatt is javaslatcsomaggal fordultak a kormányhoz.

"Körülbelül 40 milliárd forintos összeggel a kormány pótolja ki a magyar gyógyszerkasszát, és ezáltal érje el a V4-es átlagot" - fogalmazta meg az egyesületi vezető az egyik követelésüket.

Mint elmondta, Magyarország folyamatosan növelni tudta a gyógyszerkiadásokra fordítható közpénz mennyiségét, de tízéves kitekintésben már nem ilyen jó a helyzet.

"Reálértéken a gyógyszerközkiadások mértéke még a 2008-as szinttől is elmarad"

- mondta Holchacker.

Második követelésként javasolja, változtassák meg a gyógyszerbefogadás mechanizmusát.

"Magyarországon a támogatási rendszerbe fogadás igen hosszadalmas, bürokratikus eljárás eredményeként történik meg. Míg a szlovák vagy cseh betegek ebben a vonatkozásban fél év alatt hozzájutnak egy befogadott készítményhez, úgy ez az idő itthon meghaladja a másfél évet is.

Jelenleg is több mint 70 olyan készítmény vár tb-támogatásra, amely hatékonyan kivált korábbi készítményeket"

- mutatott rá az igazgató.

A gyógyszeripar terhein úgy csökkentenének, hogy az extrém különadót csökkentsék, ezzel nagy mértékben hatékonyabbá válhatna a gyógyszergyártók szerint az egészségügyi rendszer is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: kevesebb magyar gyümölcs és zöldség lesz idén a boltokban, sajnos már nem vagyunk önellátók

Apáti Ferenc: kevesebb magyar gyümölcs és zöldség lesz idén a boltokban, sajnos már nem vagyunk önellátók

Magyarország egyre kevésbé képes ellátni saját magát zöldséggel és gyümölccsel – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc hozzátette: hat év alatt legalább 15 százalékkal csökkent az ágazat által használt termőterületek nagysága.

A tomboló forróság eléri Magyarországot

Indul a durva kánikula, a következő négy napot át kell vészelni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×