eur:
413.98
usd:
396.87
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Pexels
Nyitókép: Pexels

Ráuntak az adminisztráció tempójára a gyógyszergyártók

A kormányhoz fordult hárompontos javaslatcsomagjával az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete. Szeretnék elérni, hogy több forrást biztosítsanak a gyógyszerek finanszírozására, hatékonyabbá tennék a befogadási rendszert és enyhítenének a gyógyszeripar terhein.

Magyarország a V4-es országok közötti összevetésben az átlagtól elmarad, ami a gyógyszerekkel kapcsolatos közkiadásokat illeti - mondta ez az InfoRádióban Holchacker Péter, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója. Többek között emiatt is javaslatcsomaggal fordultak a kormányhoz.

"Körülbelül 40 milliárd forintos összeggel a kormány pótolja ki a magyar gyógyszerkasszát, és ezáltal érje el a V4-es átlagot" - fogalmazta meg az egyesületi vezető az egyik követelésüket.

Mint elmondta, Magyarország folyamatosan növelni tudta a gyógyszerkiadásokra fordítható közpénz mennyiségét, de tízéves kitekintésben már nem ilyen jó a helyzet.

"Reálértéken a gyógyszerközkiadások mértéke még a 2008-as szinttől is elmarad"

- mondta Holchacker.

Második követelésként javasolja, változtassák meg a gyógyszerbefogadás mechanizmusát.

"Magyarországon a támogatási rendszerbe fogadás igen hosszadalmas, bürokratikus eljárás eredményeként történik meg. Míg a szlovák vagy cseh betegek ebben a vonatkozásban fél év alatt hozzájutnak egy befogadott készítményhez, úgy ez az idő itthon meghaladja a másfél évet is.

Jelenleg is több mint 70 olyan készítmény vár tb-támogatásra, amely hatékonyan kivált korábbi készítményeket"

- mutatott rá az igazgató.

A gyógyszeripar terhein úgy csökkentenének, hogy az extrém különadót csökkentsék, ezzel nagy mértékben hatékonyabbá válhatna a gyógyszergyártók szerint az egészségügyi rendszer is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×