eur:
409.78
usd:
360.71
bux:
84947.5
2025. április 12. szombat Gyula
Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója beszél a Corvinus Egyetem fenntartóváltásának legfrissebb fejleményéről tartott sajtótájékoztatón, az egyetem konferenciatermében 2019. április 24-én. A sajtótájékoztatón Palkovics László innovációért és technológiáért felelős miniszter bejelentette: benyújtja a Maecenas Universitas Corvini Alapítvány alapító okiratát a cégbíróságnak.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Elárulták, milyen változásokat terveznek a Corvinuson

Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója lesz a kuratóriumi elnöke a Maecenas Universitas Corvini Alapítványnak, amely tulajdonába kerül a Budapesti Corvinus Egyetem. A kuratórium tagja lesz Lánczi András, az egyetem rektora, Csák János egyetemi tanár, Martonyi János korábbi külügyminiszter és Palotai Dániel, a jegybank ügyvezető igazgatója is.

Palkovics László innovációért és technológiáért felelős miniszter bejelentette, hogy benyújtja a Maecenas Universitas Corvini Alapítvány alapító okiratát a cégbíróságnak. A fenntartói jogköröket gyakorló tárcavezető bemutatta az alapítvány vezető testületének leendő tagjait. A kuratórium elnökének Hernádi Zsoltot, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatóját kérte fel, a testület további tagjai Csák János üzletember, címzetes egyetem tanár, Lánczi András, a Corvinus rektora, Martonyi János jogász, egyetemi tanár, volt külügyminiszter és Palotai Dániel, az MNB ügyvezető igazgatója.

A felügyelőbizottság tagjai Bártfai Béla jogász, a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség vezérigazgatója, Chikán Attila, az egyetem professor emeritusa, volt rektora, egykori gazdasági miniszter és Jánoskuti Levente, a McKinsey and Company irodavezető partnere lesznek. Az alapítvány vagyonellenőre Bogdán Tibor ügyvéd.

Hernádi Zsolt az InfoRádiónak elmondta: eddig nem lehetett hosszú távra tervezni, hiszen hároméves stratégiák készültek, azon belül egyéves részstratégiákkal, ám a modellváltással ez megváltozik. Ezentúl a kuratóriumnak kell biztosítania a kiszámítható és fenntartható fejlődését az egyetemnek.

„Tudjuk, hogy miből gazdálkodunk, látjuk, hogy mi felé visszük az intézményt. Hosszú távú stratégiákat lehet képezni, a megfelelő embereket meg lehet találni, mert

azt lehetne ajánlani, hogy mi lesz 5-10 év múlva. Ez teljesen hiányzik a magyar oktatási rendszerből”

- fejtette ki.

A Mol elnök-vezérigazgatója közölte azt is, hogy a rektor személyéről a kuratórium saját hatáskörben dönthet, az egyetemi oktatók javaslatának figyelembe vételével.

A kuratórium elnöke kiemelte:

cél, hogy nemzetközibbé tegyék az oktatói kart és a diákságot is.

Utóbbival a belső versenyt kívánják erősíteni, ami segítheti felfelé húzni az átlagot és a színvonalat.

Beszélgetni fognak a hallgatókkal és az oktatókkal is, és elkezdik a kidolgozott stratégiákat aprópénzre váltani. Emellett megnéznék, hogy hol lehet a szolgáltatások színvonalán javítani – mondta Hernádi Zsolt.

Megjegyezte azt is, hogy az egyetem egy teljesen új pályára áll a versenyképesség, a kiválóság és a tehetséggondozás jegyében.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Átkokat szórnak az oroszokkal való "kiegyezést" pedzegető amerikai ukrán képviselőre

Az Oroszországnak adott területi engedményeket és Volodimir Zelenszkij elnök eltávolítását követelte az amerikai Kongresszus egyetlen ukrán születésű tagja. Victoria Spartz egyedi nézetei nem túl népszerűek a szülőföldjén. Ő viszont azt mondja: egy brit lap félremagyarázta azt, amit mondott.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.14. hétfő, 18:00
Magyar Levente
a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára
Egyszerre több fanatikus hadsereget is feloszlatna Amerika ősellensége, csak ne kelljen háborúznia Trumppal

Egyszerre több fanatikus hadsereget is feloszlatna Amerika ősellensége, csak ne kelljen háborúznia Trumppal

Évtizedek óta működnek Irakban síita félkatonai szervezetek, amelyek nagy hatással voltak Bagdad politikájára is. A fegyveres csoportok jelentős része a szomszédos Irán irányítása alatt áll, ezzel pedig segít Teheránnak amolyan „meghosszabbított kézként” elérni a Közel-Kelet távolabbi területeire is, miközben tökéletes álcaként is működnek. Donald Trump amerikai elnök egyre fenyegetőbb üzenetei miatt mostanra már az is felmerült, hogy a háború elkerülése érdekében inkább feloszlatnák ezeket a milíciákat. Elemzésünkben annak járunk utána, hogy melyek ezek az alakulatok, és pontosan mekkorát veszítene a megszüntetésükkel a síita hatalom.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×