Négynapos üléssel zárja aktuális őszi ülésszakát az Országgyűlés. A képviselők szerdán több mint 40 javaslatról döntenek. A képviselők számos jogszabályon módosíthatnak, így például az agrártörvényen, valamint a munka törvénykönyvén is. A parlament dönthet továbbá a közigazgatási bíróságokról is.
Hétfőn elsőként Győrben és Pécsen várhatók megmozdulások a munka törvénykönyve tervezett módosítása elleni tiltakozásul. A Magyar Szakszervezeti Szövetség által szervezett szombati demonstráción résztvevők a módosítások azonnali visszavonását követelték.
A védőoltással leküzdhető betegségekkel összefüggő ajánlást fogadott el brüsszeli ülésén a Foglalkoztatási, Szociális, Egészségügyi és Fogyasztóvédelmi Tanács. Horváth Ildikó államtitkár elmondta: Magyarország azon kevés állam egyike, ahol az ajánlás által 2020-ra előirányzott 95 százalékos kanyaró elleni át oltottsági cél már teljesült.
Az orosz-ukrán feszültség fejleményeit is megvitatják hétfőn az uniós külügyminiszterek. A tárcavezetők megtárgyalják esetleges újabb szankciók bevezetésének lehetőségét Oroszország ellen. Az uniós külügyminiszterek tárgyalnak a nyugat-balkáni térségről is.
A migráció és a biztonság témáját veszi elsőként napirendre a német Kereszténydemokrata Unió új elnöke. Annegret Kramp-Karrenbauer egy lapinterjúban azt mondta: a januári tanácskozás eredményeit beépíti a májusi európai parlamenti választási programba.
Munkabeszüntetést tart hétfőn reggel 5 órától 9 óráig a német vasúti és közlekedési szakszervezet. Az akció a helyi, a regionális és a távolsági vasúti közlekedést, és a személyszállítás mellett a teherszállítást is érinti. A sztrájk várhatóan országszerte jelentős fennakadásokat okoz.
Katasztrofálisnak nevezte a zavargások gazdasági hatásait a francia szakminiszter. A sárgamellényesek szombaton ismét tömegesen vonultak utcára Párizsban és a vidéki nagyvárosokban. A be nem jelentett megmozdulásokon a radikális tüntetők és a rendőrök között több helyen történtek összecsapások.
Cáfolta a brit miniszterelnök hivatala és a brexit-ügyi miniszter is azt a sajtóértesülést, hogy a londoni kormány elhalasztja a kedd estére kitűzött alsóházi szavazást a brexit-megállapodásról. A Downing Street közölte azt is, hogy a kormányfő megpróbál módosításokat elérni az egyezményben a jövő heti évzáró uniós csúcson.
Kisebbségi kormányt alakít a belga kormányfő, miután lemondott a legnagyobb koalíciós partner. A jobboldali Új Flamand Szövetség nevű nacionalista párt három minisztere és két államtitkára távozott posztjáról. Fülöp belga király elfogadta a lemondásokat és jóváhagyta az új kormány összetételét.