eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Nyitókép: Pixabay.com

Majtényi György: Sokan ma is nosztalgiával gondolnak a Kádár-korra

1956-tól a rendszerváltozásig jelentősen megváltozott Kádár János megítélése Magyarországon - erről is beszélt az InfoRádiónak Majtényi György, az "Egy forint a krumplis lángos - a Kádár-kor társadalma" című könyv szerzője.

Egy forint a krumplis lángos - a Kádár-kor társadalma címmel könyvet írt Majtényi György történész, aki szerint sokan ma is bosztalgiával gondolnak vissza a Kádár-korszak évtizedeire

"A Kádár-rendszer nagyon sok embernek meghatározta a tapasztalatait, ezek sokszor jók voltak, de nem a rendszer miatt, hanem mert a személyes életükben olyan dolgok történtek akár az életkorukból fakadóan is"

- fogalmazott az InfoRádiónak Majtényi György.

Mint rámutatott, magának

Kádár Jánosnak a megítélése is nagyot változott az évek során:

1956-tól a forradalom leverésétől 1963-ig, a részleges amnesztiáig, és még másabb a "gulyáskommunizmus", illetve a "fridzsiderszocializmus" alatt, ami egyfajta létbiztonságot is jelentett sok ember életében.

Majtényi könyvében arról is ír, mi lehet az oka annak, hogy egy diktatórikus rendszer sokáig, akár évtizedekig fennmaradhat, hogyan tartja magát fent maga a hatalom, és mennyire gondolják az emberek megváltoztathatatlannak a berendezkedést.

A Majtényi György történésszel készült beszélgetést teljes hosszában péntek este 6 órától hallgathatják meg az Aréna című műsorban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×