eur:
413.16
usd:
403.26
bux:
81761.77
2025. január 10. péntek Melánia
Pexels
Nyitókép: Pexels

A nyaralásunk árát befolyásolhatja a forint árfolyamának alakulása

A forint árfolyamának alakulása miatt a külföldi utazások ára növekedhet - mondta az InfoRádiónak a Magyar Utazási Irodák Szövetségének alelnöke, Molnár Judit. Az irodák zöme eddig nem emelt az árain, bár a jogszabályok - bizonyos korlátokkal - lehetőséget adnak erre.

Az elmúlt hetekben a forint árfolyama jelentősen ingadozott, ami hatással lehet a külföldi utazások árára - mondta Molnár Judit, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének (MUISZ) alelnöke. "Az utazási irodák nagyon hosszú ideig tartották magukat, és el is mondtuk, hogy érdemes utazási irodánál befizetni a szolgáltatásoknak lehetőség szerint minél szélesebb körét, mert akkor az utas jól jár.

Ha viszont külföldön vásárolja meg az utas az adott szolgáltatásokat akkor a gyengébb forinttal többe fog kerülni"

- hangsúlyozta Molnár Judit.

Az alelnök szerint eddig az irodák nem emeltek árakat - leszámítva egy-két esetet, amikor 5%-os drágításra kényszerültek -, és a MUISZ továbbra is bízik benne, hogy a cégek zöme ezután sem fog az áremelés módszeréhez nyúlni.

A jogszabály lehetőséget ad az emelésre

"Jogszabály határozza meg azt az esetet, amikor egy utazási iroda megemelheti a részvételi díjat, és a deviza árfolyamának változása ilyen esetnek számít. Az egyik szabály szerint az utazási irodák az utazást megelőző 20. napig emelhetik meg az árat. A másik szerint

amennyiben a részvételi díj emelése meghaladja a 8%-ot, akkor az utas indoklás és bánatpénz kötelezettsége nélkül elállhat az utazási szerződéstől"

- magyarázta a jogszabályban foglaltakat Molnár Judit. Az alelnök véleménye szerint az utazási irodák nem érzik, hogy csökkenne az utazási kedv, ami annak köszönhető, hogy az utazási irodák eddig fenntartották a korábbi áraikat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Védelmi szakértő a helyzet összetettségéről: Grönland már most is eléggé amerikai

Védelmi szakértő a helyzet összetettségéről: Grönland már most is eléggé amerikai

Az Egyesült Államok és Grönland maximálisan profitál a jelenlegi együttműködésből. A Dániához tartozó sziget átvétele “rossz üzlet” lenne Donald Trumpnak, aki felszólította Dániát, hogy adja fel a sziget ellenőrzését – mondta az InfoRádiónak a Dán Királyi Védelmi Akadémia szakértője. Jon Rahbek-Clemmensen a rádió londoni tudósítójának nyilatkozott. Kiderült, miért nyer Washington a mostani helyzettel úgy, hogy "nem kell állnia a számlát", illetve hogy milyen botrányok voltak korábban abból, hogy Amerika vagy Dánia rosszul bánt Grönlanddal – elég csak a női fogamzást titokban korlátozó akcióra gondolni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.13. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
Kijött a hét legfontosabb adata, esnek az amerikai tőzsdék

Kijött a hét legfontosabb adata, esnek az amerikai tőzsdék

A romló nemzetközi légkör ellenére jó hangulatban zajlott a kereskedés a magyar tőzsdén, ráadásul új történelmi csúcsra is került a BUX - a hazai blue chipek közül az OTP árfolyama is soha nem látott magasságba került. Ami a nemzetközi piacokat illeti, ma érkeztek a hét legfontosabb adatai: az amerikai határidős részvényindexek nagyot is estek, miután a munkaerőpiaci adat a magasba repítette az amerikai hozamokat, a friss adatok tükrében ugyanis megnőtt a valószínűsége, hogy a Federal Reserve visszavesz a kamatcsökkentésekből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×