eur:
407.36
usd:
385.06
bux:
77879.1
2024. november 19. kedd Erzsébet

Németh Zsolt: Van elmozdulás CEU-ügyben

Alaptalanok azok a vádak, hogy a magyar kormány be akarná zárni a CEU-t - mondta Németh Zsolt az InfoRádió Aréna című műsorában. Az országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke hozzátette, egy ügyes politikai másolással sikerülhet megoldani az egyetem kérdését.

„Van elmozdulás.”

A magyar kormánymegbízott sikeres tárgyalásokat folytatott: Maryland állammal megvan a megállapodás, New York állammal is folynak – mondta az országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke. Németh Zsolt hozzátette, New York állammal kell a CEU-ról megállapodni.

„A marylandi megállapodásnak jelentős a precedensértéke. Nem jöhetett volna létre, ha nincs politikai támogatottsága.

Ha egy ügyes politikai copy-paste-tel sikerül másolni, akkor meg tudjuk találni a CEU-ra is a megoldást.”

A tárgyalások azt igazolják, teljesen alaptalanok azok a vádak, hogy a magyar kormány be akarná zárni a CEU-t – hangsúlyozta Németh Zsolt.

„Soros György migrációs stratégiája szemben áll azzal az európai jövőképpel, amit magunkénak gondolunk. Az európai kultúra lecserélése nem szerepel a politikai céljaink között, attól tartunk, Soros Györgyé ezt eredményezné. Ebben nem fogunk tudni kompromisszumra jutni vele, a migrációs politikáját nem fogjuk támogatni, sőt foggal-körömmel küzdünk ellene. Azt gondoljuk, az európai jövőnek ez egy kulcskérdése.”

Az országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke hozzátette, a CEU azonban nem Soros György migrációs politikájáról szól. Az egy egyetem, amelynek egyébként ő az alapítója és még mindig meghatározó szereplője.

„Mivel egy felsőoktatási intézményről van szó, a felsőoktatási intézményekre vonatkozó normatív szabályozás érvényes rá. Ez a mi jogállami felfogásunknak a következménye, ezért fogunk tudni megoldást találni, ha kellő rugalmasságot tapasztalunk a CEU részéről is.”

Németh Zsolt úgy fogalmazott, értéknek tekintik a CEU működését, és szeretnék, ha az intézmény tovább gazdagítaná a magyar felsőoktatás hírnevét.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×