eur:
413.25
usd:
403.38
bux:
81761.77
2025. január 11. szombat Ágota
Együtt: meg kell védeni a szabadságot, ki kell állni egy gonosz érdekkör ellen

Együtt: meg kell védeni a szabadságot, ki kell állni egy "gonosz érdekkör" ellen

A szabadság megvédésére, valamint egy "szűk és gonosz érdekkör" elleni kiállásra szólított fel az Együtt alelnöke a párt március 15-ei ünnepi megemlékezésén, a fővárosi Petőfi szobornál szerdán.

Berkecz Balázs elmondta: a forradalom és szabadságharc egy bátor nép bátor döntése volt, amely ellentmondott mindannak, amit az akkori világrend, a hatalom pökhendi birtokosai elfogadhatónak tartottak.

Együtt: meg kell védeni a szabadságot, ki kell állni egy gonosz érdekkör ellen

A forradalmárok nemcsak bátrak, hanem befogadóak és sokszínűek voltak, tisztelték a kisebbségeket és a távolról érkezőket, mert jól tudták: velük csak erősebbek leszünk, nem gyengébbek - mondta a politikus, hozzátéve, az 1848-as forradalom és bátor hősei azt is megtanították, hogy a szabadságot nem adják ingyen, azért meg kell harcolni.

Ma egy szűk és gonosz érdekkör elvette a szabadságunkat, "fékevesztett mohóságával" veszélybe sodorta a jövőnket, "diktatúrák szintjére züllesztve az országunkat", az "általa működtetett maffiaállam naponta tiporja el az igazságot"; ellenük küzdeni kell - mondta Berkecz Balázs.

Közleményük szerint "a királyi várba költözni szándékozó zsarnok múltba révedő, káros és hamis retrográd politikája nem a haladást jelenti, hanem Magyarország vesztét okozza."

Címlapról ajánljuk

Újabb front nyílt a német politika és Donald Trump között

Elutasította a német parlamenti pártok többsége a megválasztott amerikai elnök, Donald Trump követelését, hogy a tagállamok az eddigi két százalék helyett a a bruttó hazai termék (GDP) öt százalékára növeljék védelmi kiadásaikat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.13. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
Váratlan lehetőség pottyant világ egyik leggazdagabb térségének ölébe, de ez éppen egy új háborút hozhat el

Váratlan lehetőség pottyant világ egyik leggazdagabb térségének ölébe, de ez éppen egy új háborút hozhat el

2024 végén váratlanul összeomlott a Bassár el-Aszad vezette kormány Szíriában, ezzel pedig egy csapásra megváltozott az ország nemzetközi megítélése. Az előző rezsimmel bizalmatlan vagy teljesen elutasító politikai kapcsolatot fenntartó országok most szinte egymásnak adják át a kilincset Damaszkuszban tett látogatásaik során. A nagy lehetőségről nem akarnak lemaradni az Arab-félsziget gazdag kormányai sem, akik már régóta várták ezt a pillanatot. Korábban már okozott gondokat, hogy a közel-keleti országban külső hatalmak egymással versengtek a nagyobb befolyás megszerzéséért, kérdés, hogy megismételheti-e magát a történelem.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×