eur:
385.77
usd:
354.87
bux:
0
2024. május 20. hétfő Bernát, Felícia

Botka László: Mi a lópikulának csinálnék én médiahekket?

Nem tartja eleve bukásnak a 2018-as parlamenti választásokat Botka László, az MSZP kormányfőjelöltje. A 24.hu-nak adott interjúban beszélt Gyurcsány Ferencről, az előválasztás esélyéről, a régi szocialistákról és a kormányzóképes alternatíváról is.

A 24.hu készített nagyinterjút Botka Lászlóval. Szeged szocialista polgármestere, aki a közelmúltban találkozott Orbán Viktorral, a miniszterelnökről azt mondta, „hatékonyabb, különösen hatalomtechnikailag”, és hogy a gazdaságban is akadnak komoly eredményei. Szerinte a napi kormányzást már Lázár Jánosra hagyja, őt egyre inkább a vízióalkotás köti le, csak Botka szerint az a gond, hogy a víziói egyre inkább elszakadnak a realitástól.

Saját szerepvállalásáról úgy nyilatkozott, "ökörség" az a sajtóban terjedő hír, hogy a jelöltéget csak médiahekknek szánja. "Mi a lópikulának csinálnék én médiahekket?" - tette fel a kérdést. Azt állította, tovább is húzhatta volna az „MSZP örök ígérete” szerepet, kényelmesen elmondhatta volna Szegedről is, hogy mit gondol a világról, de inkább felvette a kesztyűt, és

hisz abban, hogy nem biztos bukás a 2018-as győzelem.

Ahogy hisz abban, hogy a most még mellé nem álló ellenzéki pártok, mint az LMP vagy az Együtt is támogatni fogja, még akkor is, ha utóbbi ötletét, az előválasztást nem tartja jónak. Gyurcsány Ferenccel, a DK elnökével viszont nem akar együtt dolgozni. „Nincs Gyurcsány-fóbiám, a személyes véleményem jobb róla, mint az átlagválasztóé, de ettől még tény, hogy

az Orbán leváltásához szükséges többség nem szedhető össze, míg Gyurcsány a bal egyik vezetője.

Csak akkor hisznek nekünk az emberek, ha garanciát adunk rá, hogy nem a 2010 előtti kormányzást hoznánk vissza.”

Az MSZP régi embereinek is odaszúrt, mondván: „Csapdahelyzet, hogyan lehet úgy új baloldali programról beszélni, hogy a körülöttem állók a 2010 előtti időszak meghatározó személyiségei.”

Baloldali programot ígért, szerinte felzárkóztató állam kell, ami csökkenti a vagyoni különbségeket, szó nem lehet egykulcsos adóról, adómentes minimálbért akar, és tehermentesíteni az átlagjövedelmet. Kormányt még nem hirdet, egyelőre azt várja, hogy hivatalosan a párt miniszterelnök-jelöltjének válassza a párt kongresszusa. Hogy mikor, arra azt felelte: „Nem tudni. Két hét alatt összehívható, nem nagy vasziszdasz.”

Botka László elismerte, hogy dühös, amiért azt látja, senki sem győzni akar, hanem túlélni, amivel eltékozolják a minimális győzelmi esélyünket.

Tisztában vagyok vele, ha nem állok bele a miniszterelnök-jelöltségbe, elvitatkozgatnak az előválasztáson, aztán jövő januárra elosztják egymás között a közös lista első harminc helyét. (...) Engem nem érdekelnek túlélési stratégiák, rohadtul nem érdekel, hogy huszonhat vagy harminckilenc vagy csak huszonkét képviselőnk jut a parlamentbe. Sőt az sem érdekel, hogy személy szerint kik.”

Botka a bizonytalanokkal nyerne választást, azt mondta, be kell fejezniük a civakodást, és

kormányzóképes alternatívát kell építeniük,

ami annak az egymilliónak is megfelel, aki nem akarja se Orbánt, se a 2010 előtti világot. Szerinte a következő hetekben eldől, van-e ennek realitása.

Címlapról ajánljuk
Őrizetben a nagyobbik hajó kapitánya
Verőcei hajókatasztrófa

Őrizetben a nagyobbik hajó kapitánya

Elmulasztott segítséget nyújtani, emiatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették a nyugdíjazás előtt álló, rutinos hajóst. 25 tanú kihallgatása már megtörtént.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Raiszi halálának beláthatatlan következményei lehetnek Iránra és az egész világra

Raiszi halálának beláthatatlan következményei lehetnek Iránra és az egész világra

Ebrahim Raiszi politikai karrierjét az iráni vallási és politikai berendezkedés iránti fundamentalista hozzáállás jellemezte. Az igazságszolgáltatás és a vallási elit ranglétráján keresztül emelkedett fel, hogy meghatározó konzervatív politikussá váljon, akit szinte mindenki Ali Khamenei ajatollah legfelsőbb vezető lehetséges utódjának tartott. Halálával politikai vákuum alakulhat ki a perzsa államban, amely újra felszínre hozhatja a társadalmi feszültségeket, miközben Raiszi regnálása alatt Irán még elszigeteltebbé vált a nemzetközi porondon. Az teheráni utódlás alapjaiban határozhatja meg, hogy mi lesz az Izraellel egyre kiélezettebbé váló viszonnyal, ami az egész Közel-Kelet jövőjét meghatározhatja. De halála még az ukrajnai háborúra is kihathat, mert kérdéssé válhat az orosz hadseregnek küldött fegyverszállítmányok jövője.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×