„Azért kötnek a fogorvosok kisebb számban OEP-finanszírozású szerződést, mert egész egyszerűen nem éri meg. Két milliárdot kapott most a fogorvosi kassza, ez rendelőnként 50 ezer forintos havi pluszt jelent. Ezzel a plusszal együtt körülbelül átlagban 800 ezer forintból gazdálkodhat egy fogorvosi szolgáltató” - mondta a Magyar Orvosi Kamara Fogorvosi Tagozatának elnöke.
„Ám nem létezik átlagos fogorvosi bér. Ez a mi legnagyobb problémánk” - emelte ki Hermann Péter.
„A havi körülbelül 800 ezer forintból kell kigazdálkodnia a fogorvosnak a saját bérét, az asszisztensnő bérét, természetesen a bér mellett a különböző járulékokat, a rezsit, és az anyagokat is ebből kell megvásárolnia” - sorolta.
„Az 1990-es évek második felében, amikor a kényszerprivatizáció volt – vagyis amikor '95-'96-ban elküldték a fogorvosokat a vállalkozási formába – oda vezetett, hogy ma nincs a fogorvosoknak egy olyan biztos bére, mint például a kórházi orvosoknak” - közölte az elnök.
„A letelepedési és praxisjogvásárlási támogatás arról szól, hogy per pillanat van egy körülbelül 250 betöltetlen praxis az országban, és ha azt szeretnénk, ha ezeknek a száma csökkenjen, kedvező vagy vonzó legyen egy fiatal számára, hogy betöltse egy megüresedett praxist. Jelenleg ugyanis nem pályáznak a fogorvosok. A háziorvosoknál is ezért találták ki a letelepedési támogatást, illetve a praxisjogvásárlási támogatást” - mondta Hermann Péter.
A Magyar Orvosi Kamara Fogorvosi Tagozatának elnökének információi szerint most ötmillió forintot lehet igénybe venni letelepedési támogatásra.