eur:
396.74
usd:
359.42
bux:
72075.48
2024. szeptember 10. kedd Hunor, Nikolett

Gyurcsány: "Nem tudom, mi zajlik a színfalak mögött"

"Mi másról is írhatnék, mint Cardiffról, és a labdarúgó Európa Bajnokságról. Nem tagadom, a döntés csalódást okozott. Akkor is, ha az ember hideg fejjel pontosan tudja, hogy ez bizony benne van a pakliban" - írta internetes naplójába a miniszterelnök.

Gyurcsány Ferenc leszögezte, hogy sokan, sokat dolgoztak az előkészítésen, a pályázat összeállításában.

"Gyárfás Tamás magas fordulatszámon pörgő motorja, elnyűhetetlen irányítója volt az egész projektnek. Képes volt arra, hogy más ügyben vitatkozó, veszekedő vagy éppen soha semmiért sem lelkesedő embereket egy csapatba hozzon, és támogatást szerezzen. Ha kellett rámenős volt, ha kellett racionálisan érvelt, ha kellett nyomást gyakorolt, egyszóval minden követ megmozgatott. Köszönettel tartozunk neki, mert hatalmas munkát végzett" - írta a kormányfő.

Gyurcsány Ferenc nem akar találgatni, miért nem nyert a magyar-horvát pályázat, mert ez félreértésre adna okot.

"Nem vagyok jártas a sportdiplomáciában, nem tudom, mi zajlik a színfalak mögött" - teszi hozzá.

A miniszterelnök - volt sportminiszter - szerint a magyar labdarúgás komoly bajban van.

"Rend nélkül, munka nélkül nem várható siker. Az átláthatatlan viszonyok, az ezernyi kibogozhatatlan kompromisszum és a csodavárás egyaránt alakítja a magyar labdarúgást. Ezt pedig csak a Magyar Labdarúgó Szövetség tudja megreformálni. Senki más!" - írta Gyurcsány Ferenc.

"Ha létezik ilyen szándék, és ehhez nemcsak program, hanem a szükséges képesség és tehetség is megvan, akkor lehet támogatást adni. Nem segít a kormányzati túlbuzgóság, sem az, ha az ember nem veszi észre, hogy a magyar gazdasági, üzleti élet kultúrája és teherbíró képessége nem olyan, hogy a magyar sportot - benne a legnépszerűbb sportággal, a labdarúgással - is el tudná tartani" - fűzte hozzá.A miniszterelnök úgy vélekedik, hogy a versenyképes magyar sportot az adófizetőknek kell finanszírozniuk.

"Kérdés, hogy akarjuk-e ezt? Én azt gondolom, akarnunk kell. A sport fantasztikus dolog. Benne a versenysport, amely a nemzeti kultúra, a nemzeti identitás része. Én nem hiszek abban, hogy a versenysport egésze rövidtávon piacosítható lenne. Vannak elemek, amelyek igen, mások azonban nem. Nem lehet egyetlen értékmérő az, hogy a piac mely sportágakat támogatja. Az ország és a piac szempontjai sokszor nem esnek egybe, de azért van az országnak kormánya, hogy az ilyen ellentmondásokat észrevegye" - olvasható a bejegyzésben.

Gyurcsány Ferenc szerint a magyar küldöttség színvonalas prezentációt tartott, Demcsák Zsuzsa lenyűgöző teljesítményt nyújtott.

"Könnyeden, elegánsan, szép angolsággal, olyan természetességgel mozgott a színpadon és irányította az eseményeket, hogy nyugodtan mondhatom, mindenkit levett a lábáról. A labdarúgó vezetőket és az újságírókat is. Az élet sokszor igazságtalan. Talán mondanom sem kell, hogy a prezentáció után sokan úgy jöttek oda hozzám, hogy "te jó ég, ha tudták volna, hogy ilyen tehetséges ember". És hogy most már úgy látják, nagyon is alkalmas lett volna szóvivőnek. Nem akarom eltitkolni, kifejezetten sajnálom Zsuzsát, meg egy kicsit magunkat is, hogy ilyenné alakult az ország" - írta a kormányfő.

"Az eredményhirdetés természetesen letört bennünket. A politikai kommunikáció fő szabálya szerint, mondják az okosok, amikor sikert érünk el, a miniszterelnöknek meg kell jelennie, amikor viszont kudarc ér bennünket, hagyni kell, hogy mások magyarázzák el a dolgot. Én ezt nem tartom jó szabálynak, és szerintem ez így nem is igazán tisztességes. Ha sikeres lett volna a pályázatunk, akkor a legkevésbé nekünk kellett volna magunkat mutogatni, hiszen a siker elsősorban a labdarúgás világáé, azoké, akik ebbe a legtöbb energiát fektették. Ha pedig elmarad a korábban várt győzelem, akkor nem lehet elmenekülni a színről. Ezért aztán az ilyen helyzetekben alkalmazott szabályt félretéve, nemcsak hogy maradtam a helyszínen, hanem nyilatkozatok sokaságát adtam, ha úgy tetszik, magyaráztam a bizonyítványt" - olvasható a blogban.

Véleménye szerint ez a viselkedés sokakat meglepett. Hozzátette: "Ez a mi ügyünk! Azt tudom mondani, hogy végtelenül cinikusnak tartottam volna az "elmenekülést". Maradtam, vállaltam, amit kellett, de ez így volt rendjén. És akármit is gondolunk az egészről, tegyük azért hozzá, hogy gratulálunk a győzteseknek: sok sikert kívánunk nekik!"

Címlapról ajánljuk

Nagy Márton: nem fordulatra van szükség, hanem finomhangolásra

A gazdaságpolitika előtt álló feladatokról, a békeköltségvetés lényegéről, a várható gazdasági növekedésről és a minimálbérről is beszélt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában, de kitért a jegybankelnök kritikáira és a leendő gazdasági csúcsminiszter szerepére is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.10. kedd, 18:00
Sayfo Omar
a Migrációkutató Intézet kutatásvezetője
Gyűlölik a turistákat, pedig miattuk lettek lesajnált országból Európa növekedési királyai

Gyűlölik a turistákat, pedig miattuk lettek lesajnált országból Európa növekedési királyai

Miközben a csapból is az európai gazdaság gyengélkedése folyik, Spanyolország olyan növekedési számokat produkál, amelyek még válságoktól mentes időben is jónak számítanának, nemhogy az energiaválság, az infláció, a magas kamatok és a globális lassulás éveiben. A magas növekedés ráadásul kifejezetten egészséges szerkezetben, relatíve jó egyensúlyi mutatók mellett valósul meg. Európa negyedik legnagyobb gazdasága jó eredményeit leginkább annak köszönheti, hogy profitál az európai fogyasztás átalakuló szerkezetéből: a turizmus sosem pörgött ennyire Európában, és ennek Spanyolország az egyik legnagyobb nyertese. A növekedési sikersztori láttán érthetetlennek tűnik, hogy a helyi lakosok miért pont most üzentek hadat a turistáknak, hiszen a külföldiek elriasztásával saját fejlődési kilátásaikat rombolják. Pedig fejlődni még van hova, és ez – más tényezőkkel együtt – azért erősen árnyalja az ország gazdaságáról alkotott pozitív képet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×