eur:
396.74
usd:
359.42
bux:
72075.48
2024. szeptember 10. kedd Hunor, Nikolett

A magyarok fele elégedett az egészségügyi ellátórendszerrel

Magyarországon ugyanannyian elégedettek az egészségügyi rendszerrel, mint amennyien elégedetlenek - derül ki a Gfk Hungária Piackutató felméréséből.

A magyar emberek nagy része közepes véleménnyel van az egészségügyi rendszerről. Egy négyfokú skálán a megkérdezettek 90 százaléka 2-est vagy 3-ast adott. Ha azonban azt nézzük, hogy melyik irányba húznak, akkor a lakosság fele inkább elégedett, a másik fele pedig inkább elégedetlen az egészségügyi szolgáltatással - mondta az InfoRádiónak Bacher János a Gfk Hungária Piackutató Intézet területvezetője.

A legelégedetlenebbek a 40-49 évesek, akiknek 57 százaléka bírálta a rendszert és a szolgáltatások színvonalát. Míg a férfiak 53 százaléka elégedett az egészségüggyel, addig a nőknek csupán 45 százaléka nyilatkozott így.

Magyarország a negyedik

A 11 volt kommunista országban és - viszonyítási alapként - Ausztriában készített nemzetközi felmérés eredménye szerint, nem túl meglepő módon Ausztriában a legelégedettebbek a helyiek: 32 százalékuk nagyon elégedett, további 53 százalékuk pedig "inkább elégedett" a rendszerrel.

Magyarországon az elégedettek és az "inkább elégedettek" aránya 49 százalék. Ezzel csak Szlovénia és Csehország mögött marad el Magyarország, és jóval megelőzi a volt szovjet utódállamokat, ahol a legnagyobb az elégedetlenség az egészségügyi szolgáltatásokkal.

Legtöbben Ukrajnában elégedetlenek az egészségügyi ellátórendszerrel, ahol a lakosság mintegy 75 százaléka vélekedik negatívan a szolgáltatások minőségéről.

A lakosság negyede rendelkezik kiegészítő biztosítással

A kiegészítő egészségbiztosítás Szlovéniában a legnépszerűbb. Magyarországon a 15 évnél idősebb lakosság 24 százalékának van kiegészítő egészségbiztosítása. Leggyakrabban a fiatal felnőttek, vagyis a 30-39 évesek rendelkeznek ilyen biztosítással, a 60 éven felüliek közül viszont alig, csupán 7 százaléknyian élnek ezzel a lehetőséggel.

Bacher János szerint Magyarországon leginkább adómegtakarítási formának tekintik a kiegészítő egészségbiztosítást.

A GfK Csoport Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Horvátország, a Cseh Köztársaság, Szlovákia, Szlovénia, Magyarország, Lengyelország, Románia, Oroszország, Ukrajna és Kazahsztán lakói körében vizsgálódott.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Nagy Márton: nem fordulatra van szükség, hanem finomhangolásra

A gazdaságpolitika előtt álló feladatokról, a békeköltségvetés lényegéről, a várható gazdasági növekedésről és a minimálbérről is beszélt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában, de kitért a jegybankelnök kritikáira és a leendő gazdasági csúcsminiszter szerepére is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.10. kedd, 18:00
Sayfo Omar
a Migrációkutató Intézet kutatásvezetője
Gyűlölik a turistákat, pedig miattuk lettek lesajnált országból Európa növekedési királyai

Gyűlölik a turistákat, pedig miattuk lettek lesajnált országból Európa növekedési királyai

Miközben a csapból is az európai gazdaság gyengélkedése folyik, Spanyolország olyan növekedési számokat produkál, amelyek még válságoktól mentes időben is jónak számítanának, nemhogy az energiaválság, az infláció, a magas kamatok és a globális lassulás éveiben. A magas növekedés ráadásul kifejezetten egészséges szerkezetben, relatíve jó egyensúlyi mutatók mellett valósul meg. Európa negyedik legnagyobb gazdasága jó eredményeit leginkább annak köszönheti, hogy profitál az európai fogyasztás átalakuló szerkezetéből: a turizmus sosem pörgött ennyire Európában, és ennek Spanyolország az egyik legnagyobb nyertese. A növekedési sikersztori láttán érthetetlennek tűnik, hogy a helyi lakosok miért pont most üzentek hadat a turistáknak, hiszen a külföldiek elriasztásával saját fejlődési kilátásaikat rombolják. Pedig fejlődni még van hova, és ez – más tényezőkkel együtt – azért erősen árnyalja az ország gazdaságáról alkotott pozitív képet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×