eur:
408.88
usd:
374.25
bux:
74343.85
2024. november 6. szerda Lénárd
Bárdos Gyula, a Csemadok elnöke beszédet mond a Felvidékről kitelepített magyarok emléknapja alkalmából rendezett megemlékezésen a fővárosi Batthyány téri kikötőben álló Budapest Hajón 2019. április 12-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Már a második ellenzéki párttal tárgyal a Magyar Közösségi Összefogás

Kormányváltást, tisztességes Szlovákiát! – fogalmazta meg közösen az MKÖ és a legerősebb ellenzéki szlovák párt.

A szlovák demokratikus ellenzék legerősebb pártjával, a közvéleménykutatások szerint jelenleg a második helyen álló OĽaNO-val tárgyalt a Magyar Közösségi Összefogás küldöttsége a közös célokról és a február 29-i választás utáni együttműködés lehetőségéről. A felek megegyeztek, hogy le kell váltani a jelenlegi kormányt és tisztességes Szlovákiát kell építeni.

A Szabadság és Szolidaritás után az OĽaNO, vagyis az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek volt a másik olyan szlovák párt, amely tárgyalóasztalnál fogadta a Magyar Közösségi Összefogást, mintegy jelezve, hogy potenciális partnerként tekintenek a magyar pártszövetségre.

Az egyeztetés alapköveként mind a két fél a találkozó elején leszögezte, hogy a jelenlegi legnagyobb kormánypárttal, a Smerrel semmilyen körülmények között nem fognak szövetséget kötni a február végi parlamenti választás után.

A Smer koalíciós partnerének, a Hídnak elnökére, Bugár Bélára utalva Igor Matovič, az OĽaNO vezetője elmondta, abban bízik, hogy a szlovákiai magyarok helyesen döntenek majd, és nem adnak még egy esélyt egy olyan embernek, aki őket is és Szlovákiát is elárulta a legutóbbi választáson azzal, hogy koalícióra lépett a korrupciós botrányokkal és maffiakapcsolatokkal összeköthető Smerrel és a Szlovák Nemzeti Párttal. Az ellenzéki pártvezető arra szeretné ösztönözni a szlovákiai magyar választókat, hogy tömegesen menjenek el választani, és segítsenek a szlovákoknak, romáknak, ruszinoknak legyőzni a maffiát.

Bárdos Gyula, a Magyar Közösségi Összefogás listavezetője a saját pártját úgy jellemezte, mint, amely el akarja érni a kormányváltást és megtisztulást. „Valódi jogállamot akarunk építeni mindenki számára, és hozzá akarunk járulni ahhoz, hogy ebben az országban mindenki otthon érezhesse magát” – fogalmazott Bárdos Gyula.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: érkeznek az eredmények, az exit poll már befutott

Amerikai elnökválasztás 2024: érkeznek az eredmények, az exit poll már befutott

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik, a felmérésekben fej-fej mellett álltak a jelöltek, hamarosan azonban tisztábban fogunk látni, hiszen elkezdődött az első eredmények áramlása. Egy óra múlva számos kulcsfontosságú államban zárulnak az urnák, Georgiából pedig hamar befuthatnak az első adatok. Ideális esetben holnap reggelre már sejthetjük, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×