eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Marine Le Pen, az európai parlamenti választásokra készülő francia radikális jobboldali Nemzeti Tömörülés párt elnöke sajtóértekezletet tart Strasbourgban 2019. április 15-én.
Nyitókép: MTI/Jean-Francois Badias

Európát belülről kell megváltoztatni – Marine Le Pen Pozsonyban

Az ellenzéki Sme rodina mozgalom meghívásának eleget téve Pozsonyba látogatott hétfő délután Marine Le Pen, a francia Nemzeti Összefogás elnöke, George Mayer, az Osztrák Szabadságpárt EP-képviselője, valamint az olasz Liga néhány képviselője. A házigazda Sme rodina elnöke, Boris Kollár elmondta, nem akarják lerombolni és elhagyni az európai házat, hanem inkább renoválni szeretnék azt.

Boris Kollár rámutatott: ha a mozgalma óvni akarja a hagyományokat, az európai határokat és a családokat, máris jön az elit, és kezdi a megbélyegzést. „Egyik napról a másikra szélsőségesekké váltunk” – jelentette ki a Szuverén Nemzetek Európája címet viselő konferencián a Sme rodina mozgalom vezetője.

Kollár azonban az extrémizmus kifejezésen azt a váltakozó politikai hatalmat érti, amely 30 éve extrém módon lop, hazudik és félrevezeti a nemzetet. Hozzátette: vissza kell térni a gyökereinkhez és a józan észhez.

Marine Le Pen szerint Európában jelentős politikai változásokra van szükség.

Európa ugyanis jelenleg megtagadja a nemzetektől a saját létezés és a saját vélemény jogát. „Ezt a nemzetek és az emberek természetesen elutasítják. A politika továbbra is az oligarchákat szolgálja. Nagyon fontos, hogy a soron következő európai választások egyensúlyt teremtsenek a nemzetek és a globalizáció között” – fejtette ki Le Pen.

Hozzátette: nem támogatja az Európai Unióból való kilépést, mivel szerinte új lehetőségek adódtak, melyeket kihasználva Európát belülről is meg lehet változtatni.

A konferencia külföldi résztvevői a politikai programjukat hangsúlyozták, melynek legfontosabb pontja az Európai Unióba irányuló migráció elutasítása.

Failos Kranidiotis, a görög Új Jobboldal párt elnöke Európa két legnagyobb ellenségeként a globalizációt és a neoliberálisokat tüntette fel.

A pozsonyi konferenciát kisebb tiltakozás kísérte. Az összejövetelnek helyt adó hotel előtt a pozsonyi antifasiszta kezdeményezés arra próbált rámutatni, hogy a meghívottak a jelenlegi társadalmi krízist kihasználva szeretnének megerősödni.

A tüntetők dobolással és sípszóval adtak hangot nemtetszésüknek.

„A francia, osztrák, olasz és most már a szlovák szélsőjobboldali pártok szövetségében Európa jövőjének és az Európai Unión belüli saját jövőnk veszélyeztetését látjuk” – fogalmazott az egyik tüntető.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×