David Cameron a Blairmore Holdings offshore alapban birtokolt részvényei 2010-es eladásáról tett bejelentéséhez azt tette hozzá megjegyzésként, hogy ez az alap eleve nem adócsalást szolgált.
Ennek ellenére kellemetlen a miniszterelnök számára, hogy a múltban voltak offshore befektetései, hiszen parlamenti felszólalásaiban nem egyszer nevezte "erkölcsileg elítélendőnek" pénzek offshore kihelyezését, még ha így legálisan váltak is adómentessé.
Most persze ellenfelei visszaidézik ezeket a szavait, és David Cameront képmutatással vádolják. Konzervatív párttársai védelmükbe vették a miniszterelnököt, bár úgy vélik, helyesebb lett volna, ha már hétfőn, a panamai Mossack Fonseca iroda által, 11 millió titkos adat felfedésével kirobbantott botrány kezdetekor, jelezte volna, hogy régebben neki is voltak offshore részvényei.
Az ügyben tulajdonképpen a kormányfő apja, Ian Cameron vonható kérdőre, aki a Blairmore Holding egyik angliai igazgatójaként, sűrűn utazott vezetőségi ülésekre a Bahamákra, vagy Svájcba.
A Downing Street-i miniszterelnökség és maga David Cameron négyszer adott ki közleményt, hogy tisztázza érintetlenségének minden részletét, de az ellenzék nem győzi hangoztatni, mennyire álszent dolog volt részéről erkölcsprédikációt tartani azok ellen, akik tőkekihelyezéssel, adóparadicsomok által nyújtott lehetőségek kihasználásával, pénzt vontak el a brit államkasszától, miközben valamikor neki is voltak ilyen részvényei.