eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Nyitókép: Pexels.com

Itt az első magyarázat, ez okozhatta a Facebook és az Instagram váratlan összeomlását

Feltörhették a közösségimédia-platformokat, ezért védekezett úgy a működtető Meta, hogy mindenkit kiléptetett a programokból.

Kedden délután közel két órára elérhetetlenné vált a Facebook, az Instagram és a Messenger is. A Meta első közleményében azt írta, hogy dolgoznak a hiba elhárításán, de nem derült ki, hogy mi okozta a gondot. Miután a cégnek sikerült helyreállítani a szolgáltatásokat, és újra használhatóak lettek a közösségi platformok, a Meta bejelentette, hogy megoldotta a "technikai problémát", és elnézést kért az érintettektől.

A Meta még nem erősítette meg a kimaradás hivatalos okát, de Emma Chittenden, a Daily Star technológiai szakértője azt állítja, hogy a Metát feltörhették – írja a ripost.hu.

"Lehet, hogy feltörték őket, gyanítom, hogy ez ugyanaz a probléma, mint az AT&T amerikai telekommunikációs vállalatnál volt a múlt héten. Lehet, hogy DdoS-támadással kell szembenézniük, vagy brut force támadással. És azzal védhetik meg magukat, hogy mindenkit kidobtak a teljes hálózatukból" – közölte a szakértő.

Ezzel szemben az amerikai Kiberbiztonsági és Infrastruktúra-biztonsági Ügynökség (CISA) egyik magas rangú tisztviselője azt közölte, hogy rosszindulatú kibertámadásra utaló összefüggést nem fedeztek fel, és a leállásnak nincs köze a szuperkedd amerikai előválasztási naphoz.

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×