eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) épülete, valamint a Lánchíd a főváros V. kerületében.  MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: Jászai Csaba

Mesterséges intelligencia - Nagy dobással jön az MTA

Különböző megközelítésekből vizsgálják az előadók a mesterséges intelligencia kapcsán felmerülő kérdéseket a Magyar Tudomány Ünnepe és a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Középiskolai Alumni Programjának közös, pénteki rendezvényén Budapesten, a Humán Tudományok Kutatóházában.

Az MTA hagyományos tudományünnepi rendezvényén, a Diákok az Akadémián című programon azok kapnak első kézből, tudományosan megalapozott információkat a mesterséges intelligenciáról, akiknek az életét a következő évtizedekben alapvetően határozza majd meg az MI - írták a szervezők csütörtöki közleményükben.

Mivel a mesterséges intelligencia nem egyszerűen tudományos-technológiai termék, hanem egyúttal etikai kérdéseket is felvető gazdasági, társadalmi jelenség, a rendezvényen a témával hivatásszerűen foglalkozó szakemberek különböző megközelítésből vizsgálják a problémakört - tették hozzá.

Az egész napos esemény előadói között matematikus, nyelvész, mesterségesintelligencia-kutató és társadalomkutató is szerepel. Többek között olyan kérdésekre keresnek választ, mint hogy mit tud és mit érez a techvilág a mesterséges intelligenciával kapcsolatban; mi áll a diákok által is naponta használt ChatGPT mögött, vagy hogy hol az ember helye az általa létrehozott, hálózatba szerveződött mesterséges, de egyre intelligensebb térben. Emellett arról is szó esik majd, hogy hogyan jelenik meg az MI a magyar médiában, milyen jogi szabályozásai vannak és kell-e attól tartani, hogy a mesterséges intelligencia elveszi az emberek munkáját.

Az eseményt élőben közvetítik az MTA YouTube-csatornáján.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Száj- és körömfájásjárvány - Irgalmatlan szigor lép életbe az állatok terén

Például minden korlátozás alá eső terület esetében érvényes, hogy azokba fogékony állatokat tilos beszállítani, valamint az állatokat kivinni onnan.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Az Európai Unió költségvetésében párhuzamosan két jelentős cél is hangsúlyosan megjelenik: az innováció ösztönzése és a regionális egyenlőtlenségek csökkentése. Bár a Horizont Európa és a Kohéziós Politika külön logika mentén működik, a döntéshozók évek óta próbálják összekapcsolni a két forrásrendszert, hogy azok hatékonyabban támogassák egymást. A cél világos: a kutatási kiválóság ne csak a fejlettebb térségek kiváltsága legyen, hanem a leszakadó régiókban is érvényesüljön. Ennek érdekében az EU jogi és adminisztratív eszközökkel is ösztönözni próbálja a szinergiákat, például a források kombinálását vagy a közös pályázati mechanizmusokat – egy friss, az Európai Parlament számára készült jelentés azonban arra figyelmeztet, hogy a gyakorlatban továbbra is komoly akadályok gátolják a két támogatási forma összehangolását, a problémával pedig az Európai polgári vitacsoportok most kezdődő ülésein is hangsúlyosan foglalkoznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×