eur:
413.75
usd:
403.37
bux:
79787.75
2025. január 2. csütörtök Ábel
Nyitókép: Ahmed Morsi/Mansoura University

„Aprócska” őscetre bukkantak

Az állat 41 millió évvel ezelőtt élhetett.

Eddig ismeretlen őscet maradványaira bukkantak Egyiptomban – ídézi a The Guardiant a 24.hu. Az új faj a Tutcetus rayanensis nevet kapta Tutanhamon egyiptomi fáraó után.

Az ősi vízi emlős a mai bálnákhoz képest nagyon kicsi, csupán 2,5 méter hosszú volt, 187 kilogrammot nyomott és nagyjából 41 millió évvel ezelőtt élhetett, ezzel ez a legősibb óceánban élő bálnafaj, amit valaha felfedeztek Afrikában – derült ki mások mellett a felfedezésről szóló tanulmányból.

Hesham Sallam professzor, a Mansoura Egyetem Gerincesek Őslénytani Központjának alapítója elmondta, a csapat az élőlény egyik fogát egy mészkőben találta meg. A szakértők úgy gondolják, nem csupán egy új fajt, hanem a vízi emlősök egy teljesen új nemzetségét fedezték fel.

A vizsgálatok kimutatták, hogy ezek az állatok kevés ideig éltek a többi cetféléhez képest.

Címlapról ajánljuk
Több bombát is kitett a New Orleans-i merénylő, aki a családja helyett támadt az ünneplő emberekre

Több bombát is kitett a New Orleans-i merénylő, aki a családja helyett támadt az ünneplő emberekre

A 42 éves texasi Shamsud-Din Bahar Jabbar az Iszlám Állam hívője volt, és a furgonjával végrehajtott gázoláson kívül robbanószerkezeteket is elhelyezett a Bourbon Streeten. Az FBI és Louisiana kormányzója számolt be a részletekről – arról is, hogy eredetileg a családtagjainak akart ártani a merénylő.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.03. péntek, 18:00
Tálas Péter
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének egyetemi docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. január 2. 14:52
×
×
×
×