eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Washington, 2016. április 17.Bill Gates, a Microsoft amerikai társaság alapító elnöke a pénzügyi fejlesztés új módjairól szóló tanácskozáson, amelyet az IMF és a Világbank tavaszi találkozóinak keretében tartanak a Világbank washingtoni székházában 2016. április 17-én. (MTI/EPA/Shawn Thew)
Nyitókép: SHAWN THEW

Bill Gates: azért van minek örülni idén is

A Microsoft társalapítója arra emlékeztetett, bár a koronavírus-járvány negatív hatásai a világ minden táján érződtek, idén nem csak rossz dolgok történtek.

Valószínűleg nem tévedünk nagyot, ha azt mondjuk, a 2020-as évet szívesen elfelejtené mindenki. Bár az idei esztendő valóban nem lesz a kedvencünk, az év végéhez közeledve már nemcsak 2021 látszik, hanem a fény is az alagút végén – írja a Hvg.hu. A koronavírus elleni vakcinát nemcsak kifejleszteni sikerült, de már el is kezdték beadni azt, ami optimizmusra adhat okot.

A jövőt azonban nem csak emiatt láthatjuk biztatónak – jegyzi meg a lap. Bill Gates egy karácsony előtti blogbejegyzésében arról írt, hogy

három olyan dolog is van, ami 2020-hoz képest jobbá és biztonságosabbá teheti a 2021-es évünket.

Az egyik, hogy a már engedélyt kapott oltóanyagok – mint a Pfizer/BioNTech vagy a Moderna vakcinája – jó hatással lesznek majd a többi szérum fejlesztésére is. A Microsoft társalapítója szerint ugyanis az összes védőoltás, amit jelenleg tesztelnek, a koronavírus ugyanazon részét támadja, mint amit az első kettő is.

Gates szerint a koronavírus-járvány egy másik pozitív hozadéka – ami 2021-ben is érezteti majd hatását –, hogy ritkán tapasztalható együttműködéseket láthattunk a pandémia legyőzése érdekében. Jó példa erre a vakcinagyártás.

Gates szerint mindezek mellett az is pozitívumnak tekinthető, hogy az elmúlt egy év munkájának köszönhetően mostanra olyan Covid-teszteket is sikerült kifejleszteni, amelyeknél a mintavétel jóval kevésbé kellemetlen, mint az orrból és garatból vett minta esetében. Ez pedig nemcsak a betegek számára jelent előnyt, hanem az egészségügyi személyzet számára is.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×