Infostart.hu
eur:
399.84
usd:
341.55
bux:
100049.9
2025. július 9. szerda Lukrécia

Különleges sírokat tártak fel a Nílus deltájában

Hatezer éves, predinasztikus kori sírokra bukkantak egyiptomi régészek a Nílus folyó deltájának térségében, Dakahlíja tartományban.

Nyolcvanhárom sírt találtak a tartományban lévő Um al-Kilgan térségben. A sírok a Kr.e. 4. évezredből, a prediansztikus korból, az alsó-egyiptomi civilizációból származnak - közölte Musztafa Vaziri, a legfelsőbb régészeti tanács főtitkára.

Az ovális alakú sírokban temetkezési tárgyakat és agyagkoporsókat találtak - tette hozzá.

Vaziri a felfedezést történelmi jelentőségűnek nevezte, mivel az azt jelzi, hogy a térség sűrűn lakott volt a kőrézkorban, és az agyagkoporsók nagyon ritkák. Úgy vélte, hogy

a lelőhely még több sírt rejthet.

A temetkezési tárgyak között találtak különféle formájú kicsi agyagedényeket és tengeri kagylókat, valamint szépítkezési eszközöket, köztük szemhéjtus-tartályt, és ékszereket is - mondta Ajmán Asmavi, a régészeti minisztérium illetékese.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Sápi templomkatasztrófa: a lelkész szeme láttára zuhant a mélybe a torony

A helyi lelkész szeme láttára döntötte le a hétfői vihar a sápi református templom tornyát, a keddi nagy esőzések miatt pedig be is ázott az épület, a lezuhanó kupola ugyanis a tetőszerkezetet is megrongálta. A pár száz lelkes hajdú-bihari faluban több ház is kárt szenvedett a viharban, a helyiek most még a saját értékeiket próbálják menteni, ezért 5-10 önkéntes nagy segítség lenne a gyülekezetnek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.09. szerda, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. július 9. 04:00
×
×
×
×