eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Harry Kane angol csapatkapitány (j) és csapattársa, Bukayo Saka a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében játszott Olaszország-Anglia mérkőzés végén a londoni Wembley stadionban 2021. július 11-én. Olaszország az 1-1-es döntetlennel zárult rendes játékidőt követő hosszabbítás utáni büntetőpárbajban 3-2-re győzött, és 1968 után másodszor lett a kontinens legjobbja.
Nyitókép: MTI/EPA Pool/Laurence Griffiths

Rasszista támadások a tizenegyest rontó angolok ellen

Boris Johnson brit miniszterelnök is elítélte a közösségi médiában a 11-est rontó angol labdarúgókat ért rasszista támadásokat.

A vasárnapi döntőben a büntetőpárbaj során az angoloktól Marcus Rashford, Jadon Sancho, majd Bukayo Saka is hibázott, így Olaszország nyerte meg az Európa-bajnokságot.

"Ez az angol csapat megérdemli, hogy játékosait hősként tiszteljék és ne rasszista szidalmaknak legyenek kitéve" - írta a Twitteren Boris Johnson.

Oliver Dowden kulturális, sport- és médiaügyi miniszter pedig büntetéseket helyezett kilátásba a közösségi oldalakat üzemeltető cégeknek, ha nem lépnek fel platformjaikon a rasszista támadásokkal szemben.

A londoni rendőrség szintén a Twitteren úgy fogalmazott, hogy ez a viselkedés teljes mértékben elfogadhatatlan, ezért vizsgálatot indít az ügyben.

Különösen az utolsó 11-est elhibázó Saka, az Arsenal 19 éves futballistája kapott sok fenyegető üzenetet. Ugyanakkor már az egész torna során jellemző volt, hogy a közösségi oldalakon folyamatosan szidalmazták a játékosokat, különösen a színes bőrű labdarúgókat, amiért a csapat a meccsek előtt letérdelt, így tiltakozva a rasszizmus ellen.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×