„Nyugodtan állíthatjuk, hogy az ő álhatatossága nélkül a versenypályánk sem jött volna létre Mogyoródon.”
Hatalmas veszteség érte a magyar autósportot, elhunyt Dávid Sándor, sportújságíró, kommentátor, a Hungaroring korábbi sajtófőnöke.
Mint a Motorsportol.hu szakportál cikkéből kiderül, „mindenki Lapaja kardvívóként kezdte a pályafutását, onnan igazolt át előbb a Népsporthoz, majd az MTV-hez. Számos motorsporttal kapcsolatos könyvet is írt. Nyugodtan állíthatjuk, hogy az ő állhatatossága nélkül a versenypályánk sem jött volna létre Mogyoródon."
A család a Facebookon adott ki közleményt.
Dávid Sándor kardvívóként csapatban magyar bajnok volt, 1959-ben kezdett külsőzni a Népsportnál, ahol 17 éven át tevékenykedett, majd a Magyar Televízió sportosztályára került. A Forma-1-es futamokat 1976-tól 1998-ig kommentálta a magyar tv-nézők számára. Később az Eurosport alapító tagjaként a magyar szerkesztőségben dolgozott. Több mint húsz könyvet írt, közülük a Balczó Andrásról szóló három kiadást ért meg.
A Hungaroring egykori sajtófőnöke 1996-ban Feleki László-díjat vehetett át, 2008-ban a Sportújságírók Világnapja alkalmából a Magyar Sportújságírók Szövetsége Életműdíjjal, a Magyar Újságírók Országos Szövetsége Aranytollal ismerte el munkásságát. 2016-ban a Magyar Olimpiai Bizottság médiadíjat adományozott számára, 2022-ben pedig Ezüstgerely-díjat érdemelt ki.
Dávid Sándor február 20-án töltötte be 89. életévét.
Dávid Sándor az előző két évtizedben gyakran adott szakértői interjút az InfoRádiónak is, az Aréna című műsornak is többször vendége volt. A vele készült Aréna-beszélgetéseket itt lehet újra meghallgatni.
Felkerült a kormány oldalára az újabb alkotmánymódosítási tervezet, miután épp megjelent a Magyar Közlönyben a korábbi változtatásokkal egységbe foglalt Alaptörvény-szöveg.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér. A hétfő délelőtti bejelentést két másik követte.
Az ázsiai tőzsdék többsége emelkedéssel kezdte a hetet, a régióban a japán és a dél-koreai részvénypiac teljesített a legjobban. A befektetők az amerikai-iráni tárgyalásokkal kapcsolatos fejleményekre fókuszálnak világszerte, Európában egyelőre iránykeresést láthatunk, a magyar tőzsde viszont jól teljesít. Amerikában bizonytalan a hangulat.