eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
jégkorong hoki nhl
Nyitókép: Ryan McVay/Getty Images

Kilépett az Orosz és a Nemzetközi Jégkorongszövetségből a KHL

Az oroszországi bázisú profi jégkorongliga (KHL) kilépett az orosz és a nemzetközi szövetségből (IIHF), így hasonlóan önálló státuszú lett, mint az észak-amerikai profiliga, az NHL.

Az ukrajnai háború 2022-es kitörése óta az IIHF több szankcióval is sújtotta a KHL-t, azok csapatait vagy KHL-játékosokat. Ezt megelégelve döntött úgy a KHL vezetése, hogy kilép az IIHF-ből, de ehhez szükséges volt, hogy hazája szövetségétől jogilag is önállósodjon. Így ugyanolyan helyzetbe került, mint a kanadai és amerikai klubokat tömörítő NHL.

A kilépéssel a KHL-es csapatoknak már nincs szükségük az IIHF átigazolási engedélyére, ha külföldi ligából szerződtetnek. Az eredetileg hároméves IIHF-büntetéssel sújtott CSZKA Moszkva ismét igazolhat Oroszországon kívülről hokisokat, szakembereket.

A KHL arról is döntött, hogy a ligában szereplő légiósokat elengedi az olimpiára és a világbajnokságra, amennyiben az adott hokis szövetsége igényt tart a játékára.

Több nemzeti szövetség az ukrajnai háború miatt úgy döntött, hogy a KHL-ben légióskodók szolgálataira nem számít. Mivel az oroszok jelenleg nem szerepelhetnek világbajnokságokon, ezért a KHL úgy határozott, hogy a bajnokság az IIHF-előírásokkal ellentétben nem áprilisban, hanem csak májusban - a vb alatt vagy után - ér majd véget.

A női orosz profiliga változatlanul tagja marad az orosz szövetségnek. "Nekünk az orosz szövetség a tagunk, nem a KHL. Innentől kezdve a KHL azt tesz a jövőben, amit akar. Az oroszokkal kapcsolatos jogszabályok változhatnak, de arról, amiről korábban döntöttünk, azok még mindig érvényben vannak" - kommentálta a KHL döntését Luc Tardif, az IIHF elnöke.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 08:51
×
×
×
×