eur:
411.54
usd:
395.17
bux:
79740.73
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Tahitin lenne a párizsi olimpia egyik versenye, a helyiek tiltakoznak

Egy korallzátonyra húznak fel egy tornyot azért, hogy hullámlovaglást lehessen tartani.

A Tahiti szigetén található Teahupo'o település lakói tiltakoznak az ellen a három szintes, fémszerkezetű torony ellen, amelyet a hullámlovaglás lebonyolítása miatt építenének egy korallzátonyra a jövő évi párizsi olimpiára.

A francia Polinézia legnagyobb szigetén található település lakosainak nem újdonság a versenyrendezés, ugyanis a nemzetközi szövetség már többször szervezett eseményeket a szigeten. Azonban az utóbbi 15 évben ideiglenes, fából készült tornyokkal oldották meg a zsűrinek és a médiának fenntartott helyek kialakítását, amelyet minden verseny után le is bontottak.

A szervezők korábban kiemelték, hogy szeretnének minél kevesebb hatást gyakorolni a környezetre, ennek ellenére egy nagyobb és állandó létesítményt építenének a zátonyra. Ebben a toronyban mosdó és légkondicionáló berendezés is működne, és - a biztonsági előírásoknak megfelelően - negyven fő befogadására lenne alkalmas.

A helyi lakosok mellett több versenyző is úgy gondolja, hogy

ez az új konstrukció jelentős károkat okozhat a korallzátonyban, petíciójukat pedig már több mint százezren írták alá.

A nemzetközi szövetség azonban azt állítja, hogy a tervekről korábban már egyeztetett a tahiti kormánnyal, amely támogatja elképzeléseiket.

A helyi környezetvédelmi szervezet további megbeszéléseket kezdeményezett a Párizs 2024 szervezőbizottságával.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×