396.12
369.56
72007.84
2024. július 2. kedd Ottó
Bőhm Csaba (j) és Szép Balázs az öttusázók körvívás versenyszámában az Európa Játékokon a krakkói AWF Sport Centrumban 2023. június 26-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Bronzérmes és olimpiai kvótás az öttusázó Bőhm Csaba

Bronzérmet nyert és olimpiai kvótát szerzett az öttusázó Bőhm Csaba a krakkói központú Európa Játékokon.

A 18-as döntő másik magyar résztvevője, Szép Balázs 17. lett.

A Bőhm Csaba, Szép Balázs, Koleszár Mihály összeállítású csapat az ötödik helyen végzett. Utóbbinak az elődöntős eredményét vették figyelembe.

Az EJ-n, amely ebben a sportágban Európa-bajnokság is egyben, nyolc-nyolc olimpiai kvótát osztottak ki a nőknél és a férfiaknál egyaránt, azzal a megszorítással, hogy egy nemzetből nemenként csak egy versenyző szerezhetett párizsi indulási jogot.

Patthelyzet a választások miatt: a szakértő szerint leállhat Franciaország

A Mathias Corvinus Collegium Európai Tanulmányok Műhelyének kutatója szerint már az első választási forduló után biztosra vehető, hogy Emmanuel Macron nem tud többséget alakítani a francia nemzetgyűlésben, egy esetleges koalíció létrejötte pedig egyrészt kétséges, másrészt törékeny lenne. Yann Caspar arról is beszélt az InfoRádióban, hogy erőszakos eseményektől tart.
2024.07.02. kedd, 18:00