eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
Az angol csapat játékosai letérdelnek a labdarúgó világbajnoki selejtezők 4. fordulójában játszott Magyarország - Anglia mérkőzés előtt a Puskás Arénában 2021. szeptember 2-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Kikopóban a térdelés az angol pályákon

A kevesebb több jegyében a Premier League futbvallistái már nem fognak minden egyes meccs előtt antirasszista gesztust tenni.

Inkább csak egyes kiemelt pillanatokra tartalékolják a térdelést: erről múlt héten döntöttek a klubok csapatkapitányai. A gesztust 2020-ban vezették be a Black Lives Matter mozgalom támogatására, melyet az amerikai George Floyd rendőri intézkedés közben bekövetkezett halála indított el a The Guardian cikke szerint.

A megbeszélésen a csapatkapitányok különböző nézeteket ütköztettek: voltak, akik arról számoltak be, hogy egyes csapattársak megosztónak vélik a gesztust, mely elvesztette eredeti erejét. A rajongók közül sokan kapcsoltak politikai szándékot is a térdeléshez, holott az első perctől egyértelművé tették mindenki számára, hogy az az egyenlőségről és az inklúzióról szól.

A múlt heti megbeszélésen nem is sikerült konszenzusra jutni az ügyben, ezen a héten viszont már meg tudtak állapodni abban, hogy

egyes kiemelt meccsek előtt gyakorolják majd a gesztust,

felhívva a figyelmet arra, hogy a futball világában nincsen helye a rasszizmusnak vagy a diszkrimináció bármilyen formájának. Azt remélik, így nagyobb hatása lesz annak, amikor viszont letérdelnek.

A kiemelt meccsek közé tartoznak majd az első és az utolsó forduló mérkőzései, a rasszizmusellenes októberi és márciusi találkozók, a karácsonyi meccsek, valamint a Carabao- és FA Kupa-döntők.

"Úgy döntöttünk, hogy a szezon jelentős eseményeit választjuk ki a térdre ereszkedésre, hogy hangsúlyozzuk

a rasszizmus minden formája ellen képviselt egységünket,

és ezzel továbbra is szolidaritást mutatunk a közös ügy érdekében. Továbbra is határozottan elkötelezettek vagyunk a faji előítéletek felszámolása és egy befogadó társadalom megvalósítása mellett, amelyben mindenki számára tisztelet és esélyegyenlőség van" - nyilatkozták a Premier League csapatainak kapitányai.

A Kick It Out nevet viselő, a sport világában a rasszizmus és a kirekesztés ellen küzdő szervezet vezérigazgatója, Tony Burnett a következőket fűzte hozzá a döntéshez.

"Támogatjuk a játékosokat, bárhogyan is döntsenek, de szeretnénk biztosítani, hogy a jövőben a térdeléstől függetlenül továbbra is beszéljünk a rasszizmusról, az okokról, amelyek miatt a játékosoknak térdelniük kellett, mert ezek a problémák nem tűntek el" - mondta.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×