eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 28. szombat Vencel
A magyar Liu Shaoang, a rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság férfi 1500 méteres számának középdöntőjében a debreceni Főnix Csarnokban 2020. január 25-én.
Nyitókép: Czeglédi Zsolt

Liu Shaoang: már reggel tudtam, hogy világbajnok leszek

Saját bevallása szerint számított a győzelemre Liu Shaoang, aki szombaton aranyérmet nyert 500 méteren a rövidpályás-gyorskorcsolyázók hollandiai Dordrechtben zajló világbajnokságán.

"Úgy keltem fel szombaton reggel, hogy tudtam: világbajnok leszek" - nyilatkozta a szövetség honlapján a Ferencváros 22 éves versenyzője. "Ehhez képest elég rosszul kezdődött a döntős program, az ezerötszáz méteres fináléban kicsúsztam, mert az elődöntőben tönkrement mindkét pengém. Akkor kilöktek, de a bírók továbbjuttattak. Jól tették, hiszen tényleg vétlen voltam. Aztán viszont mindössze harminc perc maradt arra, hogy a technikusaink rendbe hozzák a pengéimet. Bármilyen kiváló szakemberek is, ez nagyon rövid idő, így aztán nem voltak a pengéim százszázalékos állapotban, amikor fel kellett mennem a fináléra. Ennek is köszönhető a döntőbeli kicsúszásom, ráadásul leért a korcsolyacipőm is a jégre, s ha ez történik, általában jön az esés is" - elevenítette fel a történéseket, hozzátéve, ezzel együtt továbbra is vitte előre a reggeli érzés, hogy szombaton világbajnok lesz.

"Ötszáz méteren nagyon számít, ki milyen időket fut, s én szombaton a negyed-, majd az elődöntőben is a leggyorsabb voltam, így a fináléban az egyes pályáról rajtolhattam. Nem mondom, hogy csúcsformában vagyok, de a januári gdanski Európa-bajnoksághoz képest lazábban, felszabadultabban korcsolyázom. Testvérem, Shaolin már az elődöntőben is sokat segített a palánk mögül, jól jött, hogy amikor a második helyen haladtam, kiabált, hogy nyugi, nyugi, messze van tőlem a harmadik helyen futó kori, így aztán én nyugodtan elő tudtam készíteni az előzést, és lehagytam a szám idei Európa-bajnokát, az orosz Konsztantyin Ivlijevet" - mesélte Liu Shaoang.

A döntőbeli taktikájáról elmondta, tudta, hogy a mellőle rajtoló Szemjon Jelisztratov nem jól startol, így az volt a taktikája, hogy minél inkább elhúzzon az orosztól. Kellett is három kör, amíg az utolérte őt. Aztán Shaolin ekkor is bekiabált, hogy "nyugi, nyugi". A diadal után pedig összeölelkeztek testvérével.

"Annyira természetes volt, hogy először hozzá futottam a célba érkezés után. Annyira jó volt, hogy a bátyámat ölelhettem meg először. Az edzőkhöz egyébként nem is tudtam volna odamenni, mert kicsit magasabban voltak, ráadásul egy kerítés is elválasztott tőlük. De az öltözőben mindezt pótoltuk. Lina is megdicsért. És én is úgy érzem, hogy jól koriztam, örülök is az aranyéremnek nagyon, ám még nem akarok ünnepelni, mert vasárnap újabb futamok várnak rám. Őszintén remélem, hogy a vb zárónapja még szebb is lesz, mint a szombati volt" - tette hozzá a magyar versenyző, aki korábban olimpiát és Európa-bajnokságot már nyert.

Magyarországnak ez volt a második vb-diadala, mivel Liu Shaolin Sándor 2016-ban ugyancsak a legrövidebb távon lett első.

Címlapról ajánljuk

Vasárnap Ausztria választ: a Szabadságpárt visszatérhet a csúcsra

Épp hogy csak túljutott Ausztria a rendkívüli károkat okozó áradások nehezén, az ország a hét végén újabb, ezúttal politikai megméretés előtt áll. Több mint 6,3 millióan járulhatnak a szavazóurnák elé, hogy újabb öt évre új parlamentet, illetve új kormányt válasszanak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Harmadik világháborúval riogatott Trump, egyetlen döntéssel meg lehetne rengetni Oroszországot – Ukrajnai háborús híreink szombaton

Harmadik világháborúval riogatott Trump, egyetlen döntéssel meg lehetne rengetni Oroszországot – Ukrajnai háborús híreink szombaton

Donald Trump republikánus amerikai elnökjelölt és Volodimir Zelenszkij ukrán államfő a New York-i Trump Towerben folytattak beszélgetést. A találkozó után Trump azt írta saját közösségi platformján, a Truth Social-ön, ha nem ő győz az elnökválasztáson, jön a harmadik világháború. Az elmúlt hónapok legfontosabb kérdése, hogy az európai vezetők és az Egyesült Államok döntéshozói engedélyezik-e Kijevnek, hogy a Nyugattól kapott modern fegyverrendszereket bevessék Oroszország területe ellen. Az amerikai Institute for the Study of War (ISW) intézet írt egy elemzést, hogy miért lenne fontos egy ilyen lépést megtenniük Ukrajna szövetségeseinek. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×